Informacje7 września 2013, 00:00,

Międzynarodowy Puchar Burmistrza w Jeździe Szybkiej na Wrotkach w Słomczynie

W weekend 7 i 8 września 2013 roku, na torze w Słomczynie zostanie rozegrany Międzynarodowy Puchar Burmistrza w Jeździe Szybkiej na Wrotkach. Emocje gwarantowane. Zawody już po raz piąty organizują UKS Zryw Słomczyn oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. W tym roku swój udział w sportowej rywalizacji potwierdzili zawodnicy m.in. z Kijowa i z Włoch na czele ze Stefano Mareschi, wielokrotnym mistrzem Europy w kategorii kadetów i juniorów oraz tegorocznym wicemistrzem świata w biegu na punkty. Zapraszamy wszystkich do kibicowania w sobotę (7 września) od godz. 10.45 i w niedzielę (8 września) od 9.30. Zapraszamy na turniej wrotkarski w Słomczynie.

MIęDZYNARODOWY PUCHAR BURMISTRZA W JE¬DZIE SZYBKIEJ NA WROTKACH W S£OMCZYNIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje7 września 2013, 00:00,

Badania Mammograficzne Powiat Piaseczyński

Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie można będzie wykonać w mammobusach FADO Centrum Usług Medycznych, należących do grupy LUX MED, które odwiedzą powiat piaseczyński. Zainteresuj się, czy Twoja żona, mama i siostra uczestniczy w profilaktycznych badaniach piersi! Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.

BADANIA MAMMOGRAFICZNE POWIAT PIASECZYńSKI

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

BADANIA MAMMOGRAFICZNE POWIAT PIASECZYńSKI

Mammobus odwiedzi miejscowości:
Piaseczno – 23 oraz 24 września 2013 przy Urzędzie Miasta, Kościuszki 5
Góra Kalwaria – 23 oraz 24 września 2013 przy Ratuszu, 3 Maja 10
Lesznowola – 23 września 2013 przy Zespole Szkół, Szkolna 8
Prażmów – 24 września 2013 przy Ośrodku Zdrowia, Ostapowicza 4
Tarczyn – 25 września 2013 przy Tarczyńskim Centrum Medycznym, Warszawska 32

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl
autor/źródło: Agata Jabłonowska
Tematy: