Informacje22 października 2016, 17:00,

Między tradycją a nowoczesnością wystawa Krzysztofa Henisza


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


22 października 2016 roku o godz. 17:00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę pt.: Między tradycją a nowoczesnością, na której zostaną zaprezentowane prace Krzysztofa Henisza. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy!

MIĘDZY TRADYCJĄ A NOWOCZESNOŚCIĄ WYSTAWA KRZYSZTOFA HENISZA

Krzysztof Henisza - artysta mieszkał i tworzył w Konstancinie-Jeziornie. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 22 października o godz. 17. Zostaną zaprezentowane rysunki, obrazy, prace ceramiczne i szkło, a także zdjęcia dekoracji zrealizowanych przez artystę. Bogatą dokumentację fotograficzną Konstancińskiemu Domowi Kultury przekazał Julian Henisz. Wystawa będzie czynna do 8 stycznia 2017 r. Krzysztof Henisz (1914-1978) absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, malarz, grafik, rysownik i ilustrator był współtwórcą nowatorskiej metody wykorzystania malarstwa do tworzenia ceramicznych kompozycji w architekturze. Wiele z jego wielkoformatowych prac zdobiło przestrzenie publiczne Warszawy. Dziełem Krzysztofa Henisza jest też mozaika na stacji transformatorowej, która znajduje się przy ul. Wierzejewskiego w Konstancinie-Jeziornie, w pobliżu STOCER-u. Wszystkie jego prace nadawały barw szarej rzeczywistości PRL-u.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje22 października 2016, 20:00,

Bajki dla dorosłych Teatru Po 20stej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

22 października 2016 roku o godz. 20:00 odbędzie się premiera spektaklu pt.: Bajki dla dorosłych, w wykonaniu Teatru Po 20stej. Autorzy: Joanna Wilińska, Feliks Derecki, Andrzej Nowicki. Scenariusz i reżyseria: Ewa Kłujszo. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp wolny. Zapraszamy na spektakl Bajki dla dorosłych.

BAJKI DLA DOROSŁYCH TEATRU PO 20STEJ

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie