Informacje6 lutego 2018, 18:00,

Michael Keaton - Konstanciński Klub Filmowy

6 lutego 2018 roku o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Konstancińskiego Klubu Filmowego. Gwiazdą filmu oraz dyskusji, będzie amerykański aktor Michael Keaton. W pierwszy wtorek miesiąca zostanie wyświetlony jeden z filmów z jego udziałem. Tematem spotkania będzie historia restauracji, która oferowała dania podawane klientom w niecałą minutę. Za rolę w tym filmie aktor nominowany był do Oscara w 2017 roku. Miejsce: KDK (Hugonówka), ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

MICHAEL KEATON - KONSTANCIŃSKI KLUB FILMOWY

Organizatorzy czekają na wszystkich kinomanów z Konstancina i okolic, stałych bywalców oraz nową publiczność. Zachęcamy nie tylko do udziału w projekcjach, ale także do zabrania głosu w dyskusjach, gdyż podczas naszych spotkań poruszamy tematy związane z wyświetlanym filmem, ale także jego odniesieniami oraz kontekstami w kulturze. Informacje dotyczące tytułów filmów można uzyskać pod adresem mailowym: abachurska@konstancinskidomkultury.pl oraz pod numerem telefonu 22 484 20 25.

Informacje30 stycznia 2018, 11:44,

Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze

Policjanci z Piaseczna poprzez swoje działania pragną powstrzymać falę oszustw, którymi ofiarami są osoby starsze. Tylko wczoraj kolejne małżeństwo straciło 100 000 złotych. Apelujemy w mediach, w kościołach i na organizowanych wspólnie z samorządem spotkaniach. Chcemy, by zdanie „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda byś wypłacił mu swoje pieniądze” usłyszał i zapamiętał każdy mieszkaniec naszego kraju! Przekaż to zdanie dalej. Niech cała Polska usłyszy! nie pozostawaj obojętnym!

PRAWDZIWY POLICJANT NIGDY NIE ZAŻĄDA, BYŚ WYPŁACIŁ MU SWOJE PIENIĄDZE

Od miesięcy pracujemy nad najskuteczniejszą metodą dotarcia do mieszkańców, - by powstrzymać przestępstwo znane powszechnie jako oszustwo na „wnuczka”. Niestety dotychczasowe metody okazują się niewystarczające. Niemal codziennie kolejny mieszkaniec naszego powiatu jest atakowany przez oszustów i namawiany do wypłaty pieniędzy w pilnej sprawie . Dziś jest to opowiadana przeważnie starszym osobom bajka o rzekomych policyjnych działaniach, i dla ratowania zdeponowanych w banku pieniędzy trzeba je jak najszybciej wypłacić!! Niestety na taką historię co chwilę ktoś się nabiera i oddaje oszustom często oszczędności całego życia.

Kilka dni temu starsza kobieta zamówiła taksówkę i pilnie udawała się do banku po 50 000 złotych, bo „policjant” tak kazał! Jednak czujnością wykazał się piaseczyński taksówkarz, który słuchającej tej historii skontaktował się z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie, co pozwoliło na uchronienie tej kobiety przed oszustwem. Kolejna kobieta przez ogrodzenie własnej posesji na żądanie „policjanta” wyrzuciła przez ogrodzenie na ulicę 30 000 złotych. A wczoraj wieczorem w gminie Lesznowola starsze małżeństwo fałszywym policjantom przekazało 100 000 złotych!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PRAWDZIWY POLICJANT NIGDY NIE ZAŻĄDA, BYŚ WYPŁACIŁ MU SWOJE PIENIĄDZE

Policjanci z Piaseczna od wielu miesięcy prowadzą działania informacyjne, uświadamiające metody działania oszustów. Niestety sposób ten okazuje się niewystarczający. Mimo obecności w mediach, w ogłoszeniach podawanych z kościelnej ambony, plakatom i spotkaniom z seniorami organizowanymi we współpracy z władzami miasta i gminy Piaseczno, kolejne osoby stają się ofiarami oszustów.

Chcemy, by zdanie: „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze” na trwałe przeniknęło do świadomości społecznej. Powtarzajmy to rodzicom i dziadkom. Niech ten temat stanie się elementem każdego, nie tylko rodzinnego spotkania.

Policjanci z Piaseczna chcą tym hasłem podzielić się z całą Polską!

Po prostu przekaż dalej: „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze”.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie