Informacje28 lipca 2017, 19:00,

Miasto Ruin w Kinie Plenerowym

28 lipca 2017 roku  ok. godz 21.00 przed głównym filmem podczas piątkowego kina pod chmurką w Piasecznie, zaprezentowany zostanie animowany film krótkometrażowy “Miasto Ruin” przedstawiający zburzoną i wyludnioną Warszawę z perspektywy lotu wiosną 1945.

MIASTO RUIN W KINIE PLENEROWYM

Producentem filmu jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a obejrzeć będziemy go mogli dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym, które uzyskało zgodę na pokaz plenerowy w Piasecznie. Będzie to preludium do piaseczyńskich obchodów rocznicowych wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy. Później zostanie wyświetlony film: Zanim się pojawiłeś.

Informacje30 lipca 2017, 14:00,

Opowieść o okupowanej stolicy - Katarzyna Warno w Konstancinie

30 lipca 2017 roku o godz. 16.00 w ramach koncertu letniego w Konstancinie wystąpi Katarzyna Warno - Opowieść o okupowanej stolicy. Miejsce: Park Zdrojowy, amfiteatr, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Podczas koncertu Warszawo Ma zabrzmią piosenki z czasów okupacji oraz Powstania Warszawskiego, oddające klimat życia w zniewolonej Warszawie.

OPOWIEŚĆ O OKUPOWANEJ STOLICY - KATARZYNA WARNO W KONSTANCINIE

Widowisko będzie podzielone na dwie części. Usłyszymy zarówno piosenki o tym, jak warszawiacy radzili sobie z życiem podczas okupacji, jak i utwory, które towarzyszyły Powstańcom w czasie walki. Całość oprawiona jest archiwalnymi zdjęciami z Powstania Warszawskiego, które przybliżają obraz walczącego miasta. Ciekawe połączenie muzyki i obrazu, współczesnych aranżacji z historią tworzy program, będący swoistym hołdem dla Powstańców Warszawskich. Piosenki zaśpiewa Katarzyna Warno - wokalistka celująca w prostotę, zainspirowana jazzem, miłośniczka ciekawych dźwięków i mądrych słów.