Informacje12 lutego 2007, 00:00,

MGOK w Piasecznie zaprasza na Kiermasz Wielkanocny

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie oraz Muzeum Regionalne serdecznie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 1 kwietnia 2007 na Rynku Miejskim. Organizatorzy: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie Muzeum Regionalne w Piasecznie.

Miejsce imprezy: Rynek Miejski (Pl. Piłsudskiego) w Piasecznie
Termin imprezy: 1 kwietnia 2007 r., godz. 9.00 - 15.00

Kiermasz Wielkanocny to impreza plenerowa, której celem ma być podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Na piaseczyńskim rynku rozstawione zostaną stoiska z pisankami, palmami wielkanocnymi, stroikami świątecznymi, wyrobami z wikliny, wypiekami domowymi, rękodziełem i ozdobami. Podczas kiermaszu zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną, na najpiękniejszą pisankę oraz na najlepszy mazurek i babę. Dla najmłodszych zorganizowane zostaną konkursy - "zagadki wielkanocne".

Atrakcją Kiermaszu Wielkanocnego będzie stół wielkanocny rozstawiony w centralnym miejscu na rynku i poczęstunek dla mieszkańców, a także możliwość spożycia gorącego żuru. Celem imprezy jest także integracja mieszkańców gminy, przybliżenie kultury tradycyjnej i dawnego rzemiosła oraz zainteresowanie mieszkańców dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

¬ródło: kulturalni.pl (w ramach naszej współpracy)
autor/źródło: Powiat Piaseczyński - gmina Piaseczno

autor/źródło: