Informacje18 maja 2013, 00:00,

Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej wystąpi w ramach XIII Piaseczyńskiej Wiosny Muzycznej

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Parafia Matki Bożej Różańcowej, Kościół pw. Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu oraz Centrum Kultury w Piasecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną. 19 maja 2013 roku o godz. 20.30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (ul. Słowicza w Piasecznie) odbędzie się koncert Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej, pod dyr. ks. Jerzego Szurbaka. Prowadzenie – Zofia Sajkowska.

XIII PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA W PIASECZNIE

W programie: Swietie Tichij – A.Kastalski, Otcze Nasz – F. Dubiański, Jedinorodnyj Synie- opr. P. Dinew, Spasi Gospodi – P. Czesnokow, Kto Ny Razłuczit – J. Sołomin, Dostojno Jest – Śpiew Grecki, Dwie pieśni W. Subboty – Śpiew Wałaamski, Jelicy Wo Chrysta – Śpiew tradycyjny, Chrystos Woskresie – gr. łac. Słowa, Jegda Prestawlenije – Śpiew Kijowski, Ave Maria – G. Donizetti, Głasom Moim – A. Archangielski, Chrystos Woskresie – A. Kastalski, Budi imia Gospodnie – D. Bortniański, Barka – C. Gabarain.

XIII PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA W PIASECZNIE

Zespół Muzyki Cerkiewnej istniej 40 lat. Jego założycielem i dyrygentem jest ksiądz Jerzy Szurbak . Repertuar zespołu – to muzyka cerkiewna, będąca swoistą syntezą elementów bizantyjsko-greckich oraz staroruskich. Na przestrzeni owych 40 lat istnienia, w kronice zespołu odnotowano ponad 1500 koncertów, wiele nagrań radiowych, telewizyjnych i filmowych. W swoim dorobku artystycznym zespół posiada 8 płyt analogowych, 14 kompaktowych oraz 24 kasety audio. Obok regularnej działalności koncertowej ZMC uczestniczył w licznych festiwalach muzyki sakralnej i oratoryjnej w kraju i zagranicą. Wielokrotnie dawał oprawę muzyczną do filmów A. Wajdy, J. Skolimowskiego, A. Holland i innych reżyserów. Ksiądz Jerzy Szurbak był współtwórcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce i wieloletnim członkiem jury tegoż festiwalu.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje18 maja 2013, 00:00,

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 W PIASECZNIE

Centrum Kultury w Piasecznie oraz Fundacja Dla Dzieci zapraszają 19 maja 2013 roku w godz. 12.00-18.00 na imprezę plenerową AKCJA RYNEK. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 - spotkanie z Fundacją Dla Dzieci - w programie m.in. spotkanie z rzeźbiarzem Andrzejem Renesem oraz konkursy i zabawy muzyczne. Następnie o godz. 17.00 odbędzie się koncert "O! Polskie przeboje" - piosenki krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w wykonaniu uczniów Centrum Kultury w Piasecznie. Zapraszamy na Akcję Rynek.

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 PIASECZNO

W programie Akcji Rynek w Piasecznie:

- koncert zespołu Kolorofonia
- godz. 17.00 - koncert „O! Polskie przeboje” - piosenki krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w wykonaniu uczniów C K w Piasecznie, opieka artystyczna: Magdalena Sobieniecka
- pokaz samochodów filmowych (BATMOBIL, GREEN HORNET, Z£OMEK) z kolekcji Rafała Karwowskiego(link)
- pokaz żonglerki oraz mini warsztaty żonglerki w wykonaniu Miłosz Bałdyga Band
- wystawa fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie "Foto żart"
- interaktywny konkurs plastyczny prowadzony przez gościa specjalnego, wybitnego rzeźbiarza, autora m.in. statuetki Wiktora: Andrzeja Renesa
- aukcje charytatywne na rzecz podopiecznych Fundacji Dla Dzieci, które poprowadzi Małgorzata Pieńkowska - aktorka teatralna i filmowa. Na aukcjach będę wystawione: - obraz znanej malarki Bogny Jarzemskiej "Słoneczniki", koszulka piłkarska z autografami znanych aktorów i sportowców, gadżety z serialu "M jak miłość" a autografami aktorów
- kiermasz używanych książek
- kiermasz wyrobów ceramicznych i prac wykonanych przez dzieci - podopiecznych Fundacji
- kiermasz ciast i ciasteczek, również dla alergików
- gry i konkursy z nagrodami
- smaczne, swojskie jedzenie oraz kawa
- inne atrakcje dla dzieci

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 W PIASECZNIE

Podczas Akcji Rynek godz. 15.00, Gmina Piaseczno zorganizuje dla mieszkańców specjalne stoisko informacyjne Czysta Gmina Piaseczno. Konsultanci, między godziną 15.00 a 18.00, będą odpowiadać na pytania mieszkańców związane ze zmianami w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Piaseczno, udzielać porad jak prawidłowo wypełnić deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz przekazywać ulotki z najważniejszymi informacjami. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli pobrać deklaracje. Stoisko będzie specjalnie oznakowane roll-upem z hasłem "Czysta Gmina Piaseczno to nowy sposób na odpady".
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno