Informacje14 kwietnia 2012, 00:00,

Merida Mazovia MTB Marathon w żabieńcu

Organizowane 15 kwietnia 2012 roku przez Cezarego Zamanę zawody to doskonały sposób na sprawdzenie swoich możliwości niezależnie od wieku czy doświadczenia. Impreza przygotowana zostanie na polanie położonej nad rzeką Jeziorką w żabieńcu (u zbiegu ul. Głównej z Traktem Wareckim), skąd punktualnie o 11.00 uczestnicy wyruszą na trasę biegnącą przez malownicze tereny Lasów Chojnowskich. Zawodnicy mają do wyboru cztery długości trasy, która w tym roku została zupełnie odmieniona i w większości wiedzie leśnymi duktami. Nie zapomniano także o kibicach i osobach towarzyszących. Przygotowano dla nich Strefę Rodzinnej Rozrywki, w której każdy amator rowerów znajdzie coś dla siebie. Imprezę poprzedzą prelekcje w szkołach i wycieczka rowerowa pod hasłem „Przygodowe Wyprawy Rowerowe”. „Na imprezach Merida Mazovia MTB Marathon możecie poczuć się momentami jak w prawdziwym kolarskim peletonie. W atmosferze towarzyszącej naszym maratonom pokonywanie własnych słabości staje się o wiele łatwiejsze i przynosi ogromną satysfakcję. Dlatego zachęcam Was do startów” – mówi Cezary Zamana.

MERIDA MAZOVIA MTB MARATHON W żABIEńCU

Dystanse Dla dzieci organizatorzy proponują dystans Hobby wynoszący 8 km, dla dorosłych Fit – 24 km i Mega – 62 km, a dla osób szukających ekstremalnych wrażeń przygotowana jest najdłuższa trasa Giga, która liczy sobie – bagatela – 96 km. Każdy więc bez trudu znajdzie dystans odpowiedni dla siebie, swoich możliwości i kondycji.

Zapisy Biuro zawodów rejestrujące uczestników czynne będzie na stadionie w żabieńcu przy ul. Leśnej w sobotę 14 kwietnia w godz. 12.00–16.00 oraz w niedzielę przed startem od godz. 8.00. Mieszkańcy gminy Piaseczno mogą wziąć udział w maratonie, nie ponosząc opłaty startowej (za okazaniem stosownego dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie gminy). Jedynym kosztem jest wniesienie opłaty 20 zł za czip startowy, który umożliwia profesjonalny pomiar czasu i sklasyfikowanie zawodnika. Pozostałe osoby mogą zarejestrować się na stronie organizatora www.mazoviamtb.pl, na której dostępny jest także cennik.

Strefa Rodzinnej Rozrywki Niedzielna impreza to nie tylko święto dla kolarzy. Miasteczko rowerowe również w tym roku obfitować będzie w różnorodne atrakcje. Najmłodsi będą mogli wystartować w Mazovia Junior Puky Race na rowerkach biegowych przeznaczonych dla dzieci od 2 do 5 lat. Na nieco starszych czekał będzie Sportowy Klub Malucha, w którym profesjonalni trenerzy Klubu Grawitan prowadzić będą zajęcia ogólnorozwojowe. Dorosłych organizatorzy zapraszają do czytelni. Ponadto dostępne będą liczne stoiska, w których bez trudu będzie można nabyć odzież rowerową i sportową, suplementy diety, a także poradzić się ekspertów z profesjonalnego serwisu rowerowego.

MERIDA MAZOVIA MTB MARATHON W żABIEńCU

Przygodowe Wyprawy Rowerowe Aby zachęcić mieszkańców Piaseczna do aktywności na świeżym powietrzu, w przeddzień maratonu (sobota) o godz. 14.00 z miejsca startu wyruszy wycieczka rowerowa pod hasłem „Przygodowe Wyprawy Rowerowe”. Zanim wycieczka wyruszy w trasę, każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z serwisu rowerowego.

Prelekcje Młodzi mieszkańcy naszej gminy dowiedzą się również od Cezarego Zamany, jak przygotować się do udziału w maratonie. Zwycięzca Tour de Pologne w wybranych piaseczyńskich szkołach poprowadzi spotkania z uczniami, podczas których przybliży młodzieży dyscypliny kolarstwa szosowego i terenowego oraz wyjaśni, jak bezpiecznie interpretować nowe przepisy o ruchu rowerowym.

Zasady Mazovia MTB Marathon to cykl terenowych wyścigów rowerowych rozgrywanych w różnych częściach Polski. Na starcie stanąć może każdy, kto ma sprawny rower i chęć sprawdzenia się. Na uczestników czeka zupełnie odmieniona trasa, omijająca najbardziej piaszczyste tereny i prowadząca lasami liściastymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, obfitującymi w stuletnie dęby i brzozy. Trasa będzie czytelnie oznakowana oraz zabezpieczona. Nad bezpieczeństwem startujących czuwać będzie policja, straż miejska, posterunki ochotniczych straży pożarnych i harcerzy oraz grupa ratownictwa medycznego. Warunkiem udziału w imprezie, podyktowanym bezpieczeństwem uczestników, jest używanie twardych kasków. Na trasie będą zlokalizowane punkty kontrolne, żywieniowe oraz serwisowe, na których uczestnicy maratonu będą mogli dokonać bezpłatnie drobnych napraw roweru.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje14 kwietnia 2012, 00:00,

Opowieści Kwitnącej Wiśni - Bajkowa Niedziela

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na Bajkową Niedzielę, podczas której zaprezentowane zostanie komedia starojapońska: OPOWIEŚCI KWITN¡CEJ WIŚNI. Spektakl, będzie można obejrzeć w niedzielę 15 kwietnia 2012 roku o godz. 15.00. Miejsce: Dom Ludowy w Słomczynie. Wstęp wolny. Zapraszam!

KOMEDIA STAROJAPOńSKA: OPOWIEŚCI KWITN¡CEJ WIŚNI

OPOWIEŚCI KWITN¡CEJ WIŚNI Kwitnąca Wiśnia wraz z Samurajem sprytnym sposobem odmieniają życie złego smoka. Baśń łączy ze sobą najpiękniejsze uczucia miłości i radości oraz potrzebę bycia dobrym dla innych. Jest to opowieść o wiośnie oraz o cyklicznym rozkwitaniu życia. Całość w orientalnej oprawie scenograficznej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna