Informacje26 sierpnia 2010, 00:00,

MegaChińczyk pod Urzędem Miasta i Gminy w Piasecznie

W najbliższą niedzielę 29 sierpnia 2010 roku, w godzinach 12:00 - 23:00, odbędzie się MegaChińczyk i inne gry planszowe, pod Urzędem Gminy w Piasecznie. Jak to wygląda: rysujemy sobie planszę do chińczyka tudzież innej gry planszowej. Bierzemy kostkę. Dużą kostkę. Bardzo dużą kostkę. Ustawiamy pionki i... gramy. Ach... jeden szczegół - pionkami są ludzie. :) Serdecznie zapraszamy mieszkańców Piaseczna i okolic. Informacja o inicjatywie pochodzi z serwisu społecznościowego: www.facebook.com
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje26 sierpnia 2010, 00:00,

ROZBUDOWA SZPITALA ŚW. ANNY W PIASECZNIE

Rozpoczęła się rozbudowa szpitala w Piasecznie. W efekcie inwestycji mieszkańcom powiatu przekazany zostanie szpital z dwukrotnie większą liczbę łóżek, z oddziałem internistycznym uzupełnionym o oddział pediatryczny, ginekologiczno-położniczy i chirurgii ogólnej. Szpital rozbudowywany jest technologią modułową niemieckiej firmy Cadolto. Na palcu budowy przy ul. Mickiewicza zmontowane zostaną 72 moduły o wymiarach 4 m x16 m (pokoje), 6 m x 16 m (sala operacyjna), 4,5-5 m x 16 m (klatka schodowa). Gotowe moduły ustawione będą na przygotowanych fundamentach.

Montaż przebiegać będzie w dwóch etapach i potrwa niespełna 10 dni. Kolejne kilka tygodni zajmie finalne łączenie wszystkich niezbędnych instalacji. Koszt inwestycji wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia szpitala wyniesie około 21 mln złotych. Powierzchnia wewnętrzna nowej jednostki wynosi 3184,5 m2 („stary” szpital miał do dyspozcji 1580 m2).

ROZBUDOWA SZPITALA ŚW. ANNY W PIASECZNIE (screen z dnia 28 sierpnia 2010)

Proces składania szpitala (operacja przewozu i montażu modułów) będzie filmowany. Postępy prac będzie można oglądać na żywo dzięki zamontowanej kamerze internetowej, przekazującej obraz z placu budowy. Transmisję online z budowy szpitala EMC, można oglądać z kamer na stronie: actives.com.pl/video.

Szpital będzie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów już jesienią tego roku. Ze względu na sposób kontraktowania usług przez NFZ rzeczywiste otwarcie nastąpi od 1 stycznia 2011 r. Próg szpitala przekroczą wtedy pierwsi mali pacjenci (oddział pediatrii), przyszłe mamy (oddział ginekologii i położnictwa), a także pacjenci oddziału chirurgicznego.

Otwarcie szpitala nastąpi przed ustalonym wcześniej terminem. Zgodnie z umową dzierżawy szpitala przy ul. Mickiewicza podpisaną pomiędzy EMC Instytutem Medycznym a Powiatem Piaseczyńskim wrocławska firma miała czas na rozbudowę szpitala do roku 2013 r. Dzięki doskonałej współpracy pomiędzy Zarządem Powiatu Piaseczyńskiego i inwestorem możliwe było znaczące przyśpieszenie budowy.

W związku z prowadzoną inwestycją nastąpią utrudnienia drogowe. W dniach od 28 do 30 sierpnia oraz od 10 do 15 września 2010 roku, przez Piaseczno będą przewożone moduły, z których będzie budowany szpital. Prosimy o usunięcie samochodów parkujących na ulicy Mickiewicza - na odcinku dojazdowym do szpitala. Dojazd samochodami do posesji może być czasowo utrudniony.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno