Informacje7 czerwca 2014, 20:36,

Medale Mistrzostw Mazowsza i międzynarodowe wojaże UKS Return Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Bardzo dobry występ podczas Drużynowych Mistrzostw Mazowsza w tenisie stołowym zanotowali zawodnicy UKS Return Piaseczno zdobywając srebrny medal! Drużyna w składzie Maciej Kotarski, Krzysztof Bieniek, Rafał Sztuka i Dominik Borowski pod wodzą Roberta Najwera zapewniła sobie start w Mistrzostwach Polski w Lidzbarku Warmińskim (11.06 – 15.06.2014). W półfinale zawodnicy Returnu pokonali Spójnię II Warszawa 3:0, a punkty zdobyli Kotarski, Bieniek i Borowski po 1. W decydującym o awansie na MP meczu rozprawili się z rozstawioną z numerem 1 drużyną GLKS Nadarzyn, wygrywając 3:2.
 

MACIEJ KOTARSKI - 3 MIEJSCE
Maciej Kotarski - 3 miejsce


Ojcem sukcesu był Maciek Kotarski zdobywca 2 punktów. "Kotara" rozprawił się najpierw z Igorem Misztalem, a następnie z Bartoszem Lebrechtem. Te dwa punkty nic by nie dały, gdyby nie świetny mecz w wykonaniu Rafała Sztuki, który zaskoczył chyba nawet samego siebie zwyciężając z Misztalem 3:1! W meczu o złoty medal Mistrzostw Mazowsza UKS Return Piaseczno zmierzył się ze zdecydowanie wyżej rozstawioną Spójnią Warszawa. Po zaciętym boju to Spójnia okazała się lepsza, wygrywając 3:2. Tym samym to klub ze stolicyzostał Drużynowym Mistrzem Mazowsza, natomiast Return zadowolić się musiał srebrnymi medalami. Warto podkreślić, że był to już trzeci medal tenisistów stołowych z Piaseczna. Wcześniej w rozgrywkach indywidualnych brązowy medal zdobył Maciej Kotarski. Również brąz zdobyła para deblowa – Kotarski/Bieniek.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiasecznieMACIEJ KOTARSKI I KRZYSZTOF BIENIEK - 3 MIEJSCE, GRA PODWÓJNA
Maciej Kotarski i Krzysztof Bieniek - 3 miejsce, gra podwójnaW tym samym czasie Aleks Werecki reprezentował Polskę w międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Cetniewie. Niestety nie udał się ten turniej Alkowi, który od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją kręgosłupa. Wychowanek Piaseczna dotarł jednak do najlepszej 16 w singlu, przegrywając z młodszym Japończykiem Yu Kayama 1:3, w deblu z kolej (wraz z Kamilem Nalepą) dotarł do ¼ finału, gdzie przegrali z turniejową parą numer trzy - 1:3. Wcześniej w turnieju drużynowym młodzi Polacy nie wyszli z grupy pechowo przegrywając z drugą drużyną Japonii 2:3! W Cetniewie udział wziął także wychowanek UKS Return Piaseczno, Marek Badowski. Marek był współautorem jednego z 2 medali dla Polski – w parze z Kubą Folwarskim dotarli do czołowej czwórki w turnieju deblistów!

 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 czerwca 2014, 20:59,

Dąb z Zalesia Górnego w finale Drzewo Roku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W finale 4. edycji konkursu Drzewo Roku znalazło się 16 polskich drzew, wśród nich dąb z Zalesia Górnego. O tym, które drzewo zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2014, zadecydują swoimi głosami internauci na stroniewww.drzeworoku.pl. Plebiscyt potrwa przez cały czerwiec. Każdy może oddać tylko jeden głos. Zapraszamy do głosowania.
 

DĄB Z ZALESIA GÓRNEGO W FINALE DRZEWO ROKU

Konkurs Drzewo Roku w Polsce jest częścią projektu Święto Drzewa Klubu Gaja dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tak oto zachęcają do głosowania na zalesiański dąb harcerze z Zalesia Górnego: "Nad rzeczką Czarną, na wysokości Kolonii Nowinki, rośnie 400-letni dąb. Dla nas harcerzy ze Szczepu "Watra" z Zalesia Górnego i okolic, to dąb szczególny. Pod nim odbyła się pierwsza zbiórka, dająca początek już prawie 20-letniemu szczepowi. W dalszym ciągu przy nim spotykają się kolejne pokolenia harcerzy. Dąb był świadkiem niezliczonej ilości zbiórek, ognisk, biwaków, harców i zabaw setek harcerzy.DĄB Z ZALESIA GÓRNEGO W FINALE DRZEWO ROKU

Jego historia została doceniona i znalazł się w finale konkursu na Drzewo Roku, organizowanym przez Klub Gaja. Czy wygra ten konkurs zależy od nas. Prosimy o głosowanie na Dąb Harcerski na stronie www.drzeworoku.pl. Z jednego maila można oddać 1 głos. Głosowanie trwa do końca czerwca."

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiasecznieDĄB Z ZALESIA GÓRNEGO W FINALE DRZEWO ROKU


Harcerze z Zalesia Górnego

 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie