Informacje23 kwietnia 2013, 00:00,

Medale dla młodych karateków z Piaseczna

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zawodnicy Szkoły Karate Shotokan FUNADO działającej przy szkole podstawowej nr 5 w Piasecznie 20 kwietnia 2013 roku zdobyli dwa medale na zawodach karate organizowanych na warszawskim Bemowie przez Klub Karate Kyokushin Młode Lwy. W konkurencji kata Julia Kużnicka wywalczyła złoty medal, a Mateusz Kluź zdobył medal brązowy.

Trenerem prowadzącym uczniów w Piasecznie jest pan Krzysztof Magdziarz (I dan Shotokan Karate). W zawodach wzięło udział 136 zawodników, którzy startowali w 4 kategoriach wiekowych. Piaseczyński klub reprezentowało 12 osób.

Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Medale zawodników z UKS Return Piaseczno na Mistrzostwach Mazowsza w tenisie stołowym

Udostępnij

Świetnie spisali się młodzi zawodnicy UKS Return Piaseczno w rozegranych 20 kwietnia 2013 r. IMM skrzatów i kadetów. W skrzatkach bezdyskusyjnie wygrała Amelka Kotarska, zdobywają swój pierwszy w karierze złoty medal Mistrzostw Mazowsza. W skrzatach bardzo dobrze zaprezentował się szkolony na defensora Ernest Ciechomski, który dotarł do finału, w którym po dobrym meczu przegrał z Banasikiem z Bogorii 1:3. Wśród kadetów srebrny medal wywalczył Maciek Kotarski w finale przegrywając z Alkiem Wereckim 1:3. Brąz wywalczył Rafał Sztuka. W debla Borowski/Sztuka zdobyli brązowy medal, przegrywając w półfinale z parą Kotarski/Ogrodnik - którzy z kolei zdobyli srebrny medal. Oprócz tego w kadetach Dominik Borowski zatrzymał się na ćwierćfinałach, a w skrzatach dzielnie walczyła również Ania Gruszewska!!!

MEDALE UKS RETURN PIASECZNO NA MISTRZOSTWACH MAZOWSZA

Z kolei w niedzielę 21 kwietnia 2013 r. na obiektach SCKiS Hals Warszawa rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza juniorów i juniorek. Zawodnicy UKS Return Piaseczno zdobyli cztery kolejne medale: Monika Klimczak wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Mazowsza w singlu i brązowy medal w deblu wraz z Dominiką Rosłaniec. Marek Badowski zdobył brąz w singlu, oraz srebrny medal w parze z Mikołajem Krzewickim w debla. Awans na strefę do Mistrzostw Polski juniorek wywalczyła Monika i 27.04 w Piaskach walczyć będzie o miejsce na majowych Mistrzostwach Polski w Krakowie. Oprócz wspomnianej dwójki rywalizowali dziś: Krzysztof Bieniek 13-16 w singlu i 5-8 w deblu, Czarek Dębski 5-8 w singlu i 5-8 w deblu, oraz Magda Przesmycka 9-12 w singlu i 5-8 w deblu.

Ten turniej zakończył w zasadzie rozgrywki indywidualne na Mazowszu. Warto podsumować, że w tym sezonie udało się wywalczyć 12 medali na Mistrzostwach Województwa:
- 2 medale złote: kadeci w drużynie (Kotarski, Sztuka i Borowski), Amelka Kotarska w skrzatkach,
- 6 medali srebrnych: juniorki w drużynie (Klimczak i Przesmycka), Monika Klimczak w juniorkach, Badowski/Krzewicki debel w juniorach, Maciek Kotarski w kadetach, Kotarski/Ogrodnik debel w kadetach, Ernest Ciechomski w skrzatach
- 4 medale brązowe: Sztuka/Borowski debel w kadetach, Rafał Sztuka w kadetach, Klimczak/Rosłaniec debel w juniorkach, Marek Badowski w juniorach.

To najlepszy wynik piaseczyńskich tenisistów stołowych, jeżeli chodzi o ilość medali podczas Mistrzostw Mazowsza w historii! Serdecznie gratulujemy!
autor/źródło: Redakcja