Informacje19 marca 2007, 00:00,

Mecz piłki nożnej: Olimpia Warszawa - KS Piaseczno

W sobotę 17 marca 2007 roku odbył się mecz piłki nożnej: Olimpia Warszawa z naszym zespołem KS Piaseczno. Wyjątkowego pecha mieli zawodnicy KS Piaseczno w meczu z Olimpią Warszawa. Oddali na bramkę przeciwnika kilka naprawdę groźnych strzałów, ale niestety zeszli z boiska jako pokonani.

Wynik meczu: Olimpia Warszawa - KS Piaseczno (1:0)

Olimpia Warszawa - KS Piaseczno

Olimpia Warszawa strzeliła raz do naszej bramki, Dadaczowi śliska piłka wypadła z rąk. Zostało to wykorzystane przez zawodnika Olimpii, który dobił piłkę i zdobył dzięki temu jedyną w tym meczu bramkę. Wynik (1:0) utrzymał się już do końca meczu. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z meczu: kspiaseczno.pl.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje19 marca 2007, 00:00,

Zabytkowe autobusy jeździły z Unii Lubelskiej do Piaseczna

W ten weekend można było przejechać się zabytkowymi autobusami na trasie z Unii Lubelskiej (Warszawa) do Piaseczna. Było to największą atrakcją kolejnego spotkania z cyklu "Poznaj Sadybę". Zabytkowe autobusy nazywane przez wszystkich Ogórki - trzęsły i hałasowały, ale ich pasażerowie byli z tego bardzo zadowoleni. Zabytkowe autobusy podczas wycieczki pokonały taką samą trasę, jaką przed laty jeździły parowozy nieistniejącej już kolejki wilanowskiej. W czasie drogi z pl. Unii Lubelskiej do Piaseczna pasażerowie słuchali barwnych opowieści o losach kolejki wilanowskiej.

Zabytkowe autobusy jeździły z Unii Lubelskiej do Piaseczna

Początkowo wagony były ciągnięte przez konie, ale częstotliwość kursowania była bardzo duża, kolejka jeździła co 7 min - opowiadał Jacek Kaczmarek, varsavianista i wiceprezes Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. Dzięki kolejce cegielnie w Konstancinie i papiernia w Jeziornie dostarczały wyroby do stolicy, a warszawiacy wybierali się za miasto na zieloną trawkę.

Kiedy zabytkowe autobusy "ogórki" dotarły do Piaseczna, na uczestników wycieczki czekały dodatkowe atrakcje. Dzieci jeździły elektryczną drezyną kierowaną przez członków bractwa drezynowego, a ich rodzice zwiedzali lokomotywownie pełne starych maszyn i zabytkowych wagonów. Największe wrażenie robił czarny jak smoła parowóz.

Wycieczkę zorganizowało Towarzystwo Miasto-Ogród Sadyba, które w każdą trzecią sobotę miesiąca zaprasza na wykłady z cyklu "Poznaj Sadybę". Kolejne spotkanie pt. "Znani ludzie Sadyby" odbędzie się 21 kwietnia.

źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa
fotografia: Grażyna Jaworska