Informacje13 czerwca 2010, 00:00,

Mecz piłki nożnej: KS Piaseczno - Legionovia Legionowo

Informujemy, że w niedzielę 13 czerwca 2010 roku, odbędzie się mecz piłki nożnej piaseczyńskiej drużyny KS Piaseczno z zespołem Legionovia Legionowo. Mecz piłki nożnej, rozpoczyna się o godzinie 17.30 i będzie rozgrywany na Stadionie Miejskim przy ul. 1 Maja w Piasecznie. Zapraszamy na mecz: KS Piaseczno - Legionovia Legionowo i wspierania naszych lokalnych piłkarzy!

Zobacz mecz piłki nożnej: KS Piaseczno - Legionovia Legionowo

Więcej informacji na temat KS Piaseczno, znajdziecie na nieoficjalnej stronie internetowej KS Piaseczno: www.kspiaseczno.jogger.pl, na której możecie śledzić relacje z poszczególnych meczy piaseczyńskiej drużyny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje14 czerwca 2010, 00:00,

Teatr TM Drugi pokój i Kibice - Teatralny Wtorek Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Teatralny Wtorek, podczas którego wystąpi Teatr TM ze swoimi spektaktalami Drugi pokój - Zbigniewa Herberta, oraz Kibice - Elin Rachnew. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 15 czerwca 2010 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Teatralny Wtorek Ośrodka Kultury to cykl spotkań, organizowanych przez Ośrodek Kultury, podczas których odbywają się spotkania z teatrem. Nie trzeba już daleko jeździć, żeby pójść do teatru i obejrzeć dobre przedstawienie, wystarczy przyjść do Ośrodka Kultury w Piasecznie. Bilety w cenie 15 zł.

Teatr TM - Drugi pokój i Kibice

Teatr TM - "Drugi pokój" - Zbigniewa Herberta, "Kibice" - Elin Rachnew reż. Tomasz Mędrzak, wyst. Agnieszka Sitek, Waldemar Barwiński/Tomasz Mędrzak, Cezary Morawski. Na spektakl składają się dwie jednoaktówki: słuchowisko radiowe Zbigniewa Herberta sprzed pięćdziesięciu lat i współczesna komedia bułgarskiego poety i dramaturga, Elina Rachnewa. To zaskakujące, jak aktualny jest tekst, który w zamyśle opowiada o sytuacji młodych ludzi z epoki PRL-u. Ma się wrażenie, prócz kilku szczegółów, takich na przykład jak talon na samochód, że historia dziewczyny i chłopaka została podpatrzona przez wnikliwego obserwatora tu i teraz. Piękny, poetycki język podkreśla brutalną rzeczywistość i bezwzględność bohaterów wyczekujących na śmierć starszej pani w drugim pokoju.

Teatr TM - Drugi pokój i Kibice

Elin Rachnew to miłośnik piłki nożnej, który dla swojej drużyny futbolowej jest gotów zrobić wszystko. Podobnie bohaterowie „Kibiców” - nie dostrzegają świata poza boiskiem. Oczekiwanie na rozstrzygający mecz, sam MECZ oraz głębokie rozczarowanie po meczu stwarza wiele sytuacji nieodparcie komicznych. Anegtoty o spadających z krzeseł widzach teatralnych, którzy nie mogą opanować spontanicznych wybuchów śmiechu, w tym przypadku są jak najbardziej prawdziwe. Zdjęcia z TeatrTM.pl Więcej informacji o teatrze TM i zdjęć ze spektaklu, do obejrzenia na stronie: www.teatrtm.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno