Informacje9 marca 2007, 00:00,

Mecz: KS Norgips Piaseczno - żTS Nowy Dwór Gdański

W najbliższą sobotę (10 marca 2007), drużyna K.S. Norgips Piaseczno wybiera się na kolejny mecz wyjazdowy, na którym zagra z zespołem: żTS Nowy Dwór Gdański. Zawody zostaną rozegrane w hali Gimnazjum numer 1, znajdującego się przy ul. Szkolnej 1 w Nowym Dworze Gdańskim o godzinie 16:00. Pierwszy pojedynek obu drużyn zakończył się minimalnym, odniesionym w bardzo szczęśliwych okolicznościach (74:71) zwycięstwem Piaseczna.

Logo Klub Sportowy Piaseczno

Zapowiada się, bardzo ciężka przeprawa, tym bardziej, że wciąż niebędący pewien utrzymania zespół znad morza (żTS Nowy Dwór Gdański), będzie starał się zrewanżować za jesienną porażkę w naszej hali. Słowem, czeka nas pojedynek z wyrównanym, groźnym rywalem posiadającym przewagę fizyczną na większości pozycji, który dodatkowo będzie umotywowany by odnieść zwycięstwo. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

źródło: www.kspiaseczno.e-basket.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński

Informacje10 marca 2007, 00:00,

Festiwal Sztuki Opowiadania Krajów Francuskojęzycznych

Od 11 do 23 marca 2007 odbywać się będzie IV Festiwal Sztuki Opowiadania Krajów Francuskojęzycznych S£OWOBRAZY. Do Polski przyjedzie wielu renomowanych opowiadaczy z Francji, Belgii, Kanady, Kongo i Szwajcarii. Zaprezentują oni panoramę opowieści dla dzieci i dorosłych ukazujących bogactwo tradycji ustnej z Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Poznamy nieznane baśnie, bajki i inne opowieści z różnych stref kulturowych. Odkryjemy nowe motywy „zmyśleń zawierających prawdę”, przekonamy się o sile i wartości opowiadania. Każdy z artystów prezentuje odrębny styl opowiadania i próbuję zwrócić uwagę na nurtujące go treści. Festiwal będzie okazją do zapoznania się z zyskującą coraz większą popularność w Polsce sztuką słowa mówionego.

"Dawno, dawno temu…", tak często opowiadacze rozpoczynają swoje historie. Wtedy w powietrzu zapanowuje niesamowita atmosfera i nasza wyobraźnia ożywia się. Mógłbym powiedzieć, że ten festiwal jest po to, by ożywić naszą wyobraźnię i pobudzić do uruchomienia twórczej strony naszego istnienia… - mówi organizator Michał Malinowski (dyrektor Muzeum Opowiadaczy Historii w Konstancin-Jeziorna).

Festiwal Sztuki Opowiadania Krajów Francuskojęzycznych jest skierowany również do osób, które nie znają języka francuskiego wszystkie opowieści tłumaczone będą na język polski. Festiwal rozpoczyna się 11 marca występem artystki belgijskiej Véronique de Miomandre w Muzeum Opowiadaczy Historii w Konstancinie-Jeziornej. Następnie belgijka występować będzie w różnych lokalizacjach w Warszawie i na Śląsku. 15 marca odbędzie się prezentacja rezultatów warsztatów opowiadania prowadzonych przez Michała Malinowskiego w pięciu szkołach francuskojęzycznych w Warszawie. Zaprezentowane zostaną baśnie stworzone przez młodych opowiadaczy polskich. Całość zakończona będzie ucztą oferowaną przez Ambasadę Francji.

Organizatorzy: Ambasady Francji, Szwajcarii, Kanady, Kongo, Delegatura Walonii-Brukseli oraz Muzeum Opowiadaczy Historii, Muzeum Pałac w Wilanowie, Współpraca: Centrum Kultury Wilanów, Klub Hades w Lublinie, Cafe Szafe w Krakowie, Instytut Francuski w Warszawie, Instytut Francuski w Krakowie, Alliance Francaise w Polsce, Ośrodek Brama Grodzka, Dom Kultury w Makowie Mazowieckim, Dom Kultury w Górze Kalwarii, Jan Dąbek Starosta Piaseczyński, Stara Papiernia w Konstancinie Jeziornej.

Bardziej szczegółowe informacje możecie przeczytać na stronie: gazeta.konstancin.com

Muzeum Opowiadaczy Historii
ul. Diamentowa 8,
05-510 Konstancin-Jeziorna, Czarnów