Informacje25 października 2007, 00:00,

Mazowieckie Małe Przedszkole i świetlica w Jeziórku

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin, Stowarzyszenie Rodziców TU, Stowarzyszenie Ustanów, Gmina Prażmów i OSP w Jeziórku zapraszają na uroczyste otwarcie Mazowieckiego Małego Przedszkola oraz świetlicy w Jeziórku. Otwarcie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 października 2007 roku, o godzinie 14:00 w budynku OSP przy ulicy Kościelnej 3, Jeziórko.

Mazowieckie Małe Przedszkole i świetlica w Jeziórku

Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi na słodki poczęstunek, a maluchy na zajęcia plastyczne. Mazowieckie Małe Przedszkola to program utworzenia 30 wiejskich małych przedszkoli na Mazowszu i w woj. świętokrzyskim. W gminie nie ma przedszkola publicznego. Jest tylko jedno prywatne przedszkole, oddalone od Jeziórka o 10 kilometrów. Jedyną szansą na wczesną edukację dzieci wiejskich w Jeziórku jest Małe Przedszkole. Obecnie zapisanych jest do niego 16 dzieci. Wielką atrakcją dla dzieci z Jeziórka jest stojący za ścianą przedszkola prawdziwy, czerwony wóz strażacki. Małe Przedszkole zajmuje, bowiem część remizy OSP, w której już od kilku lat działa świetlica środowiskowa.

Inicjatywa Małego Przedszkola w Jeziórku w niezwykły sposób zmobilizowała lokalną społeczność. Postanowiono za jednym zamachem wyremontować również świetlicę. Fundusze zostały zebrane podczas urządzonego tym celu festynu z loterią i nagrodami. Bardzo pomagają lokalni sponsorzy, stowarzyszenia i rodzice przedszkolaków, szczególnie tata i dziadek małego Kuby. Małe Przedszkole w Jeziórku możecie obejrzeć już w najbliższą niedzielę. Serdecznie zapraszamy do Jeziórka.

Małe Przedszkole w Jeziórku:
Remiza Strażacka OSP w Jeziórku
05-540 Zalesie Górne

Stowarzyszenie Ustanów zaprasza wszystkich członków, założycieli oraz osoby, które chciałyby zostać członkami stowarzyszenia na spotkanie 28 października 2007 roku, o godzinie 19:00 w budynku OSP w Jeziórku. Jeziórko to wieś położona w powiecie piaseczyńskim, w gminie Prażmów. Zobacz położenie wsi Jeziórko na mapie: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje26 października 2007, 00:00,

Nowa Iwiczna zaprasza na dyskotekę dla młodzieży szkolnej

Rada Sołecka i Sołtys Nowej Iwicznej zapraszają wszystkich gimnazjalistów i licealistów na dyskotekę pod nazwą: Powitanie jesieni, która odbędzie się 27 października 2007 roku, o godzinie 18:00 na sali gimnastycznej w ZSP w Nowej Iwicznej. Wstęp za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Plakat informacyjny o dyskotece pochodzi ze strony nowaiwiczna.com.pl: dyskoteka.jpg. Zapraszamy na dyskotekę do Nowej Iwicznej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola