Informacje25 kwietnia 2015, 21:00,

Mątwy Band - Ósemka na żywca


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


25 kwietnia 2015 roku o godz. 20:00 odbędzie się koncert Mątwy Band w 8 Ball Club (Jana Pawła II 10, Piaseczno). Band znany bywalcom warszawskiej Ramy, a jeśli jeszcze ich nie znacie, to warto poznać, bo chłopaki dają czadu. Klub otwierany jest o 20.00, koncert rozpocznie się po godz. 21.00. Skład zespołu Mątwy Band: Filip Zieliński - Wokal, Janek Niedzielski - Gitara, Bartek Turkowski - Bas, Dawid Artyszuk - Perkusja. Więcej informacji na stronie internetowej: www.matwyband.pl Zapraszamy na koncert Mątwy Band!

Mątwy Band - Ósemka na żywca

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=37&t=1887&start=450
Informacje4 maja 2015, 08:00,

Bezpłatne badania w mammobusie dla kobiet w wieku 40 - 75 lat


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Masz 40 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię! Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ. W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Bezpłatne badania w mammobusie dla kobiet w wieku 40 - 75 lat

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:
• Góra Kalwaria - 4-7 maja przy Ratuszu, ul. 3 Maja 10
• Tarczyn - 7 i 8 maja przy Tarczyńskim Centrum Medycznym, ul. Warszawska 32
• Lesznowola - 8-11 listopada przy Zespole Szkół, ul. Szkolna 8
• Prażmów - 11 maja przy Ośrodku Zdrowia, ul. Ostapowicza 4
• Konstancin-Jeziorna - 12-15 maja przy Hotelu Konstancja, ul. Źródlana 6/8


Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:
50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Otrzymywany wynik badania przesiewowego to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy w piersiach występują nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki czy też nie. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania. więcej Informacji o badaniach na stronie www.mammo.pl
40 – 49 oraz 70 – 75 lat
Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W zakresie realizowanego Projektu i zwiększenia dostępności do badań, zapewniamy paniom nie kwalifikującym się jeszcze / już do Programu finansowanego przez NFZ, bezpłatną mammografię. Wymagane jest jednak skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Bezpłatne badania w mammobusie dla kobiet w wieku 40 - 75 lat

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek Góra Kalwaria http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=7028
Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek Tarczyn: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=19&t=9144
Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek Lesznowola: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=13&t=2407

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie