Informacje27 listopada 2008, 00:00,

Maszyny i Motyle zagrają w Muzyczny Piątek Góra Kalwaria

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza na koncert zespołu MASZYNY I MOTYLE, który odbędzie się w ramach cyklu koncertów pod tytułem MUZYCZNE PI¡TKI w Górze Kalwarii. Już w najbliższy piątek 28 listopada 2008 roku, o godzinie 20:00 na scenie Kina Uciecha (ul. Ks. Sajny 14, Góra Kalwaria), będzie można posłuchać muzyki zespołu z Warki. Wstęp tylko 5 złotych. Przyjdź na koncert Maszyny i Motyle w Górze Kalwarii.

Maszyny i Motyle z Warki (www.maszynyimotyle.art.pl) zagrają na tle zmontowanych fragmentów amerykańskich filmów propagandowych z lat 50-tych. Komfortowe schrony atomowe i "antybombowe" ubranka dla dzieci. Jeżeli chcesz posmakować mistrzowskiej szkoły amerykańskiej propagandy i wczuć się w klimat zimnowojennej paranoi, musisz koniecznie zobaczyć muzyczno-filmowy spektakl Music Bomb Atomic Party. Tak organizatorzy zachęcają do wysłuchania i obejrzenia koncertu maszynowo-odlotowego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje28 listopada 2008, 00:00,

Wspólny bilet ZTM i prywatnego przewoźnika w Lesznowoli

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował na swojej stronie www.ztm.waw.pl, że od początku 2009 roku bilety ZTM, będą honorowane w autobusach prywatnego przewoźnika obsługującego gminę Lesznowola. ZTM już jakiś czas temu zapowiadał wprowadzenie wspólnego biletu, nie tylko w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, ale również w autobusach należących do prywatnych przewoźników obsługujących podwarszawskie gminy. Po raz pierwszy z tego typu rozwiązania będą mogli korzystać mieszkańcy gminy Lesznowola.

Władze gminy Lesznowola, najprawdopodobniej w grudniu 2008 roku, ogłoszą przetarg na prywatnego przewoźnika autobusowego. Będzie on woził pasażerów po terenie gminy tzw. krótkimi autobusikami. Do każdego mikrobusa zmieści się ok. 15 osób. Gmina Lesznowola, ustali również trasę i rozkład jazdy autobusów. Pasażerowie będą mogli u kierowcy kupić bilety jednorazowe, tak jak się obecnie dzieje u wszystkich prywatnych przewoźników. Nowością jednak jest to, że będą obowiązywały w nich również bilety ZTM - od biletu dobowego wzwyż, a więc dobowe, 3-dniowe, 7-dniowe, 30-dniowe i 90-dniowe (ważne w 2 strefie biletowej), a także bilet seniora. Honorowane będą również uprawnienia do przejazdów ulgowych oraz bezpłatnych, obowiązujące na liniach ZTM. Kursy byłyby współfinansowane przez Urząd Gminy (który ponosiłby większą część kosztów) i ZTM. Autobusy mogłyby rozpocząć kursowanie już od początku 2009 roku.

Wprowadzenie tego rozwiązania znacząco ułatwi komunikację między Lesznowolą a Warszawą. Dzięki temu mieszkańcy tej gminy będą mogli także zaoszczędzić, gdyż nie będą musieli płacić za dwa różne bilety. Podobne rozwiązanie Zarząd Transportu Miejskiego proponuje również innym podwarszawskim gminom. Trwają rozmowy m.in. z Piasecznem i Jabłonną. (źródło: www.ztm.waw.pl/lesznowola.php)
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Lesznowola