Artykuł partnerski15 października 2019, 16:46,

Maszyny budowlane w leasing czy na kredyt – które rozwiązanie wybrać?

Maszyny budowlane w leasing czy na kredyt – które rozwiązanie wybrać?

Popyt na usługi budowlane nie maleje, dlatego w tej branży wciąż powstają nowe firmy, a przedsiębiorstwa działające już od dłuższego czasu dokonują kolejnych inwestycji w sprzęt. Zakup potrzebnych maszyn za gotówkę jest jednak w wielu przypadkach niemożliwy – ceny materiałów rosną, ponadto z rozwijaniem biznesu wiążą się liczne wydatki. Rozwiązaniem może być wzięcie kredytu lub skorzystanie z leasingu. Która opcja okaże się bardziej opłacalna?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Warunki użytkowania maszyny w leasingu określają umowa

Kto jest właścicielem maszyny – kredyt a leasing

Inaczej niż w leasingu pojazd, maszyna czy urządzenie, na które wzięło się kredyt, od razu staje się własnością firmy budowlanej. Oznacza to, że jest składnikiem majątku przedsiębiorstwa i można dysponować nią w dowolny sposób. Warunki użytkowania maszyny w leasingu określają umowa i Ogólne Warunki Umowy Leasingu. Aby dany sprzęt stał się własnością firmy, należy go wykupić za kwotę dużo niższą niż jego wartość rynkowa.

Procedury – prostsze w przypadku leasingu

Większość banków traktuje przedsiębiorstwa budowlane jako podmioty wysokiego ryzyka, co wiąże się głównie z sezonowością ich branży. Oznacza to, że w przypadku takich firm proces kredytowy jest dość skomplikowany, wymaga zgromadzenia wielu dokumentów i wpłacenia wkładu własnego. Leasing maszyn budowlanych nie wymaga zawiłych procedur, co często okazuje się dużym udogodnieniem. Nierzadko udaje się też wynegocjować niski wkład własny, a leasingodawcy chętnie udzielają finansowania, ponieważ ponoszą mniejsze ryzyko inwestycyjne niż banki. W przypadku niewypłacalności przedsiębiorca musi zwrócić przedmiot umowy, a firma leasingowa może go sprzedać. To wszystko sprawia, że ta forma finansowania jest łatwiej dostępna niż kredyt. Jeżeli chcesz pozyskać nowe sprzęty do swojej firmy, sprawdź leasing maszyn budowlanych na https://klf24.pl/finansowanie/leasing-maszyn-budowlanych.

Finansowanie maszyn używanych – leasing kontra kredyt

W przypadku chęci pozyskania maszyn używanych banki pożyczają pieniądze z jeszcze większą dozą ostrożności. Zazwyczaj zabezpieczają się dodatkowo, wymagając od kredytobiorców wniesienia wysokiego wkładu własnego albo ustalają krótszy okres kredytowania. W związku z tym, korzystniejszym rozwiązaniem w przypadku używanych sprzętów może okazać się leasing na maszyny budowalne. Z uwagi na fakt, że na polskim rynku działa wiele firm budowlanych, tego typu przedmioty łatwo zbyć. Obrót maszynami jest dość płynny. Jednakże w przypadku leasingu sprzętów używanych, leasingobiorca musi mieć dobrą zdolność kredytową.

Nie sposób uogólnić, który sposób finansowania maszyn budowlanych jest bardziej opłacalny w branży budowlanej. To, czy wybierze się leasing, czy kredyt powinno zależeć od indywidualnej sytuacji i planów przedsiębiorstwa. Wiele zależy też od wielkości kapitału zgromadzonego na start. W określeniu, która forma finansowania będzie korzystniejsza – kredyt czy leasing maszyn budowlanych, pomoże kalkulator, pozwalający oszacować miesięczne koszty każdego z rozwiązań.

autor/źródło: klf24.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski15 października 2019, 16:43,

Test psychologiczne online – poznaj ich rodzaje i zastosowania!

Test psychologiczne online – poznaj ich rodzaje i zastosowania!

Przedsiębiorstwo to skomplikowany mechanizm, którego koła zębate stanowią wszyscy pracownicy. Za odpowiedni dobór elementów tego mechanizmu oraz ich połączenie odpowiadają dziś specjaliści od HR. Rekrutacja, wdrożenie pracownika, pomoc w poprowadzeniu kariery – wszystkie te procesy są o wiele efektywniejsze z dobrymi narzędziami diagnostycznymi. A takimi są testy psychologiczne pracownika. Oto ich najczęściej spotykane rodzaje oraz zastosowania – zapraszamy!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Testy psychologiczne to nieocenione źródło informacji

Na czym polegają badania psychologiczne?

Badanie to ma postać nieskomplikowanego kwestionariusza. Znajdują się w nim pytania z sugerowanymi odpowiedziami, zwykle dotyczącymi jakichś sytuacji z życia osobistego lub zawodowego. Pracownik musi jedynie szczerze i przemyślanie odpowiedzieć na pytania, zaznaczając odpowiednie pole. Badania te nie są stresujące, nie ma również obaw co do tego, że wynik testu psychologicznego odkryje jakieś tajemnice lub wstydliwe informacje. Dla każdego kandydata oraz pracownika testy psychologiczne to doskonała szansa na pochwalenie się swoimi zaletami w sposób o wiele bardziej efektywny, niż w klasycznej rozmowie rekrutacyjnej.

Testy psychologiczne – rodzaje

Dla specjalistów od HR testy psychologiczne online to doskonałe narzędzie diagnostyczne. Do popularnych rodzajów testów należą:

  • testy kompetencji, które oceniają czy kandydat nadaje się na dane stanowisko pod kątem kompetencji miękkich, takich jak praca w grupie, komunikatywność czy kreatywność,

  • testy osobowościowe, które pozwolą lepiej określić profil kandydata od strony sposobu myślenia, intuicji, osądu i perspektywy na niektóre zagadnienia,

  • testy pracownicze, przeprowadzane okresowo w celu weryfikacji postępu obecnych pracowników przedsiębiorstwa i przygotowania programów szkoleń lub treningów,

  • testy rekrutacyjne HR24.com.pl, czyli kwestionariusze ukierunkowane na ocenę kandydata pod kątem danego stanowiska (ocena umiejętności oraz inteligencji).

Testy psychologiczne online przygotowywane są przez wyspecjalizowane firmy, które w swoich szeregach posiadają doświadczonych psychologów oraz analityków. Narzędzia te są stale modyfikowane oraz udoskonalane, w wielu przypadkach są spersonalizowane pod kątem konkretnego przedsiębiorstwa.

Testy psychologiczne to nieocenione źródło informacji w rękach specjalisty od HR. Są doskonałym materiałem do przygotowania rozmowy rekrutacyjnej, weryfikacji informacji zawartych w CV oraz liście motywacyjnym, a w przypadku dużej ilości aplikacji, staje się filtrem, dzięki któremu można sprawnie wyszukać najodpowiedniejsze zgłoszenia.

Badania osobowości online mają tę zaletę, że błyskawicznie generują raporty i pozwalają na przeprowadzanie testów psychologicznych z kandydatami w dowolnej lokalizacji, także za granicą. Raporty generowane są w sposób liczbowy, graficzny i opisowy, zatem test psychologiczny online jest zatem znacznie bardziej rozbudowanym narzędziem, niż klasyczna ankieta w formie papierowej. Można śmiało stwierdzić, że testy psychologiczne są czynnikiem rozwojowym dla każdej firmy.

Źródło: HR24.com.pl - Teksty rekrutacyjne

autor/źródło: HR24.com.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie