Popularny: 1500 odsłonInformacje21 kwietnia 2007, 00:00,

Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W piątkowej gazecie Kurier Południowy pojawiła się informacja, że od kilku miesięcy systematycznie zwalniani są pracownicy Thomson Displays w Piasecznie. Podobno według nieoficjalnych informacji uzyskanych od pracowników firmy, z końcem maja 2007 roku zakład Thomson ma przestać istnieć. Czy oznacza to, że firma naprawdę przestanie istnieć, a pracę straci kilka tysięcy osób z powiatu piaseczyńskiego i okolic?

Thomson Displays w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Jak poinformowali redakcję gazety Kurier Południowy - pracownicy firmy Thomson Displays w Piasecznie: od kilku miesięcy w fabryce kineskopów ubywa etatów i systematycznie wprowadzane są postoje w produkcji. Co miesiąc zwalniani są kolejni pracownicy, przede wszystkim młodzi, którzy dostają odprawę 16 pensji. Jednak wszyscy zadają sobie pytanie: co będzie z osobami w dojrzałym wieku, którzy po zwolnieniu mogą mieć poważne problemy ze znalezieniem nowej pracy? Dyrekcja firmy Thomson Displays, nikogo o niczym nie informuje i ludzie czują się bardzo niepewnie. Zaczynają się spekulacje, że chcą zamknąć zakład, który jest jedną z największych firm i pracodawców (zatrudniają około 3,5 tysiąca pracowników), na terenie naszego regionu.

W komunikacie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność przy Thomson Displays w Piasecznie ze środy (11 kwietnia 2007 roku), jest napisane, że jest konieczność zwolnienia około tysiąca osób, w związku z dalszym rozwojem firmy. Jednocześnie firma planuje zredukować wynagrodzenia pracowników. W przypadku nie przyjęcia propozycji, indyjska grupa Videocon wycofa się całkowicie z działalności w zakładzie. Grozi to w konsekwencji utratą płynności finansowej i upadłością firmy.

Informacja ta powstała na podstawie informacji napisanych w artykule, który ukazał się w Kurierze Południowym (nr 15 194/2007). Zdjęcie jakie użyliśmy w informacji pochodzi z naszych prywatnych zbiorów zdjęć zrobionych w 2003 roku. Jeżeli czytają nasz prywatny serwis pracownicy Thomson Displays w Piasecznie, to prosimy o ich komentarze na temat sytuacji w firmie. Zapraszamy również innych do wypowiadania się na tematy poruszane w naszym serwisie. Czekamy na Wasze komentarze.

Kilka słów z historii firmy: Zakłady Kineskopowe "Unitra-Polkolor" w Piasecznie funkcjonowały w latach 1976 -1991. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją lamp oscyloskopowych, oraz kineskopów kolorowych. W latach '70 i '80 zakłady należały do Zjednoczenia Przemysłu Elektronicznego UNITRA.W 1991 r. przedsiębiorstwo Thomson przejęła pakiet kontrolny akcji przedsiębiorstwa Polkolor S.A, powstała Spółka joint venture Thomson Polkolor. Obecnie przedsiębiorstwo działa pod firmą "Fabryka kineskopów Thomson Polkolor w Piasecznie" i jest producentem kineskopów telewizji kolorowej, zakład produkuje również niemal wszystkie ich części. Przedsiębiorstwo Thomson - Polkolor jest jednym z największych producentów kineskopów kolorowych na świecie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje20 kwietnia 2007, 00:00,

Serwis informacyjny został przeniesiony na nowy serwer


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Prywatny serwis informacyjny powiatu piaseczyńskiego został przeniesiony na nowy serwer. Chyba każdy właściciel strony internetowej chce, aby jego strony ładowały się szybko, sprawnie i były dostępne dla odwiedzających. Ostatnio coraz częściej były zauważalne i zgłaszane do nas problemy z dostępem do naszego serwisu informacyjnego.

W związku z tym postanowiliśmy przenieść nasz prywatny serwis informacyjny na nowy serwer. Aby było to jak najmniej zauważalne dla osób odwiedzających nasz serwis wybraliśmy godziny nocne. Przez ostatnie kilka godzin trwało przenoszenie wszystkich plików i baz danych ze starego serwera na nowy i obecnie czytając tą informację - czytacie ją już na nowym serwerze.

Mamy nadzieję, że odczujecie różnicę w szybkości działania naszego serwisu. Prosimy o zgłaszanie nam (komentując tą informację) wszystkich znalezionych usterek i innych nietypowych zachowań strony.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie