Informacje19 sierpnia 2016, 20:30,

Marsjanin w Kinie Plenerowym w Piasecznie

19 sierpnia 2016 roku o godz. 20:30 zapraszamy na projekcję filmu pt.: Marsjanin, w ramach Wakacyjnego Kina Plenerowego w Piasecznie. Miejsce: parking miejski przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie. Wstęp wolny. Organizatorzy zapewniają leżaki. Zapraszamy mieszkańców!

MARSJANIN W KINIE PLENEROWYM W PIASECZNIE

MARSJANIN - film science fiction w reżyserii mistrza gatunku Ridleya Scotta, legendarnego twórcy ”Obcego – 8 pasażera Nostromo”, ”Łowcy androidów” i ”Prometeusza”, ekranizacja bestsellerowej powieści Andy’ego Weira. Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair. W rolach głównych: nagrodzony Oscarem Matt Damon, nominowana do Oscara Kristen Wiig, nominowana do Oscara Jessica Chastain, nominowany do Oscara Chiwetel Ejiofor, Sebastian Stan, Sean Bean, Jeff Daniels, Michael Peña i Kate Mara.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje20 sierpnia 2016, 08:00,

Zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. Karczunkowskiej

Uwaga ważna informacja dla mieszkańców Warszawy i okolic! PKP Polskie Linie Kolejowe SA. informuje, że od soboty, 20 sierpnia 2016 roku będzie zmieniona organizacja ruchu w związku z budową nowego wiaduktu w miejscu przejazdu kolejowo-drogowego przy ulicy Karczunkowskiej. W związku z tym przejazd zostanie zamknięty. Wspólnie z zarządcą drogi wyznaczone zostały objazdy ulicami Baletową i Słoneczną. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały do końca roku. Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie zagwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Poniżej mapka ze zmianami:

ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO NA UL. KARCZUNKOWSKIEJ