Informacje6 lutego 2019, 17:30,

Maroko - Klub Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle

6 lutego 2019 roku o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont - Maroko - od piasków Sahary po szczyty Atlasu. Spotkanie z Kacprem Hyżym. Miejsce: filia Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Maroko - Klub Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle

Informacje5 lutego 2019, 19:00,

Agnieszka Hekiert Quartet w Piasecznie

5 lutego 2019 roku o godz. 20.00 w ramach Wtorku Jazzowego wystąpi Agnieszka Hekiert Quartet. Zespół wystąpi w składzie: Agnieszka Hekiert – wokal; Konstantin Kostov – piano; Cezary Konrad – perkusja; Paweł Pańta – kontrabas. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 zł. Kup bilet Serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Hekiert Quartet w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Agnieszce Hekiert - wybitna wokalistka jazzowa. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Rozchwytywana trenerka wokalna (m.in. Twoja Twarz Brzmi Znajomo). Kompozytorka, autorka tekstów i aranżacji. W 2013 roku wydała autorską płytę "Stories" z udziałem znakomitych muzyków sceny europejskiej (Konstantin Kostov) i polskiej (Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach, Atom String Quartet). Obecnie przygotowuje nowy materiał. Od 2009 roku współpracuje z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, jak również z Trio Krzysztofa Herdzina (płyta "Night And Day Swing") oraz Leszkiem Żądło (na scenie austriackiej, niemieckiej, polskiej) i bułgarskim Trio w Monachium (płyta "European Impressions"). Poza Polską koncertowała między innymi w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Francji, Chorwacji, czy we Włoszech. "Stories" - autorska płyta wydana przez UNIVERSAL MUSIC - to mieszanka bałkańskich brzmień, słowiańskiej duszy, wyśmienitych dźwięków, serbsko-bułgarskich "połamanych" rytmów i ciepłych partii wokalnych Agnieszki i Kuby Badacha. "Wirtuozeria muzyków (świetne solówki pianisty K. Kostova oraz basisty R. Kubiszyna) łączą się z głębokim głosem Agnieszki, jej niewiarygodnie lekkim poruszaniem się po skali i pełnymi energii improwizacjami."