Informacje26 stycznia 2014, 00:00,

Marianna Kłosińska w Klubie Klasy Kobiet

Klub Klasy Kobiet w Piasecznie zaprasza na kolejne spotkanie KKK, które odbędzie się 28 stycznia 2014 roku o godz. 18:00 w Przystanku Kultura, przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Podczas najbliższego spotkania, odbędzie się spotkanie z panią Marianną Kłosińską z Fundacji Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych. Wstęp wolny. Zapraszamy na wtorkowe spotkanie Klubu Klasy Kobiet w Piasecznie.

MARIANNA KŁOSIŃSKA

MARIANNA KŁOSIŃSKA: Jestem matką 3 dzieci i to najlepiej charakteryzuje mój potencjał. Macierzyństwo ukierunkowało moją drogę, którą w końcu podążam. Moja najstarsza córka jest w tej chwili studentką i koordynatorką projektów społecznych. Dwoje młodszych dzieci uczy się poza szkołą w projekcie realizowanym przez Fundację Bullerbyn, której jestem prezeską.W tej chwili najbardziej jestem zaangażowana właśnie w ten projekt - Grupa Unschoolingowaprzy świetlicy Bullerbyn. Od 2007 roku prowadzę Fundację Bullerbyn i jej sztandarowy projekt Wioski Bullerbyn, który stał się początkiem naszej pracy nad edukacją alternatywną. Wtedy też zachłysnęłam się światem organizacji pozarządowych i odkryłam, że to praca społeczna jest moim powołaniem. Przypomniałam sobie swoje dzieciństwo i młodość z bezproblemowym braniem na siebie liderowania w przeróżnych sytuacjach społecznych. Wcześniej prowadziłam własną działalność gospodarczą i wspierałam męża w jego przedsięwzięciu, więc mogłoby się wydawać, że jestem przedsiębiorcą, ale nic bardziej błędnego. Jestem artystką (szkoła i uczelnia artystyczne) i wizjonerką w najprostszym rozumieniu tych pojęć. Wykorzystuję swoje podstawowe cechy i nie robię nic na siłę. Te cechy w trzech słowach: totalnie kreatywna optymistka. bullerbyn.org.pl
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno

Informacje27 stycznia 2014, 00:00,

Nepal - Klub Podróżnika w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika: NEPAL / Adam Hofman. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia 2014 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas spotkania, będzie można poznać bogaty zbiór wspomnień i zdjęć z podróży po Nepalu. O podróży będzie opowiadał Adam Hofman. Spotkanie poprowadzi: Tomasz Pakuła. Wstęp wolny. Zapraszam do Klubu Podróżnika.

Nepal - Klub Podróżnika w Piasecznie

(prze)Życie pod Annapurną - wyprawa do niezwykłego Nepalu Zapraszam na krótką wyprawę w Himalaje turystycznym szlakiem dookoła Annapurny, który ze względu na spektakularne wysokogórskie krajobrazy oraz różnorodność etniczną uznawany jest za jeden z najpiękniejszych na świecie. Kilkudniowa wędrówka prowadzi wśród stopniowo zmieniającej się roślinności przez malownicze buddyjskie wioski na przełęcz Thorung La położoną ponad 5400 m. n.p.m. Z uwagi na zmniejszone do połowy stężenie tlenu w powietrzu przebywanie na tak znacznej wysokości naraża turystów na poważne skutki choroby wysokościowej, którym mimo stosowania odpowiednich technik aklimatyzacyjnych nie zawsze niestety udaje się zaradzić... Jednak to wcale nie zdobycie tej wysokogórskiej przełęczy ani (prze)życie w spartańskich warunkach okazało się dla mnie największym wyzwaniem na tej wyprawie - ale o tym dopiero podczas pokazu. Poza niezwykłymi widokami przyjrzymy się z bliska lokalnej religii, jedzeniu, zwyczajom oraz codziennym czynnościom dzielnych mieszkańców wiosek, którzy mimo biedy i prymitywnych warunków życia z dala od cywilizacji zachowują spokój, pogodę ducha oraz bezinteresowną otwartość wobec nieznajomych.

Odwiedzimy też dwa największe miasta Nepalu i zobaczymy, jak wygląda praca ulicznego sprzedawcy, riksiarza czy też kobiety przez całe dnie suszącej ryż. Pokazowi wysokiej jakości zdjęć towarzyszyć będzie relaksacyjna muzyka. Mam nadzieję, że odmienność i różnorodność tego pięknego kraju zaprezentowana w atrakcyjny sposób pozwoli Państwu choć na chwilę oderwać się od codziennej zabieganej rzeczywistości, a może nawet zainspiruje do przeżycia podobnej przygody w niedalekiej przyszłości... - Adam Hofman (podróżnik, fotograf)
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis informacyjny gminy Piaseczno