Informacje16 maja 2012, 00:00,

Marianki 2012 Mariańskie Spotkanie Młodych

Mariańska Wspólnota Młodych, Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów zapraszają 18-20 maja 2012 roku na Mariańskie Spotkanie Młodych, czyli MARIANKI 2012. Marianki, to doroczne spotkanie młodzieży głównie z parafii prowadzonych przez księży Marianów, ale i nie tylko. To czas poświęcony Panu Bogu i drugiemu człowiekowi. To niejako festiwal młodych, podczas którego każdy może znaleźć coś dla siebie. Są więc koncerty, wspólne... śpiewanie, przedstawienia teatralne, aktywacje, katechezy i wiele innych. Jest możliwość skorzystania ze spowiedzi, medytacji, adoracji, a także uczestnictwa we wspólnej Eucharystii. Temat tegorocznego spotkania: "(nie) bój się Boga". Szczegóły można przeczytać na stronie internetowej: www.marianki.marianie.pl

MARIANKI 2012 MARIAńSKIE SPOTKANIE M£ODYCH

Marianki 2012 program:

18 maja - Piątek:
16.00-18.00 - Przyjazd grup
19.00 - Rozpoczęcie, przywitanie, prezentacje grup - LO
20.30 - Przejście na Marianki
21.00 - Teatr A - 5 Przypowieści
22.30 - Rozesłanie (i informacje)
- nocleg w szkole LO w Górze Kalwarii (kolacja we własnym zakresie)
19 maja - Sobota:
UWAGA: Należy wziąć ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy (w tym ciepłe ubranie na wieczór), gdyż szkoła będzie zamknięta przez cały dzień i NIKT nie będzie wpuszczany do środka!
07.00-09.00 - Śniadanie
09.30 - Przejście na Marianki
09.45 - Rozpoczęcie - śpiew
10.15 - Katecheza
- Śpiew
- Aktywacja
13.00 - Obiad
15.00 - Wspólny rachunek sumienia
- Spowiedź
- Modlitwa wstawiennicza
- Adoracja / Medytacja / Aktywacja
18.00 - Eucharystia (pod przewodnictwem Ojca Prowincjała - ks. Pawła Naumowicza MIC)
19.30 - Kolacja
21.00 - Koncert zespołu Porozumienie
- Rozesłanie (i informacje)
- nocleg w szkole LO w Górze Kalwarii
20 maja - Niedziela:
07.00-09.00 - Śniadanie
09.30 - Przejście na Marianki
09.45 - Uwielbienie - śpiew
12.00 - Eucharystia (pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia, biskup pomocniczy diecezji krakowskiej)
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje16 maja 2012, 00:00,

Wystawa malarstwa LABIRYNTY SPOJRZEń

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Małgorzaty Gajos - Barcikowskiej pt. Labirynty spojrzeń. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 maja 2012 roku o godz. 18.00. Miejsce: świetlica GOK przy ul. Zimowej 25 c w Nowej Iwicznej. Wystawa będzie trwała przez najbliższy miesiąc. Zapraszam na wystawę!

WYSTAWA MALARSTWA MA£GORZATY GAJOS - BARCIKOWSKIEJ LABIRYNTY SPOJRZEń

Labirynty Spojrzeń Małgorzata Gajos – Barcikowska projektantka wnętrz, mebli i ...malarka. Malarstwo i projektowanie wnętrz uzupełniają się tworzą świat barw i światła. Obie dziedziny zawsze były pasją, wielką przygodą życia, umożliwiającą realizację marzeń i oderwanie się od codzienności. Pani Małgorzata maluje z wewnętrznej potrzeby odnalezienia siebie, a więc z konieczności choć przynosi to ogromną przyjemność. Technika jest sumą doświadczeń zdobytych w mojej praktyce projektanta wnętrz: malowania na tynku, wspólnej pracy w pracowniach ebenistów realizujących moje projekty, pracy nad światłem wydobywającym walory kolorów z wnętrz i przedmiotów użytkowych. Magia pozłotnictwa – żmudna i ucząca cierpliwości przy przywracaniu świetności starym przedmiotom. Właśnie dzięki wiedzy nabytej na różnych etapach podczas tworzenia wnętrz i mebli, tematyka moich prac ulegała ewolucji i wzbogaciła się o nowe formy. Znaki, symbole, krzyże to piękny mistyczny świat. Urzeka magią i lakonicznym zapisem. Znajduję je w różnych miejscach – głównie w czasie wyjazdów wakacyjnych. Przenosząc na obrazy nadaje im kolor i fakturę – tak zamknięte, często są uzupełnieniem moich projektów wnętrz.

Tworzeniu mandali towarzyszy wyciszenie umysłu. To rodzaj medytacji, wyprawa w głąb psychiki, spotkanie z jaźnią. W najszerszym znaczeniu mandale są diagramami , które ukazują w jaki sposób chaos przybiera formę harmonii. Przemawiają językiem uniwersalnym i prostym. Jest to komunikacja przez sztukę, wibrację formy, koloru i symboli zawartych wewnątrz mandali. Kolejnym krokiem stały się portrety. Portret jest ciepłym wspomnieniem przeszłości. Malowanie portretów to odkrywanie tajemnicy o drugim człowieku: tkwiącej za jego spojrzeniem, pod rysami twarzy i pod emocjami. Ostatnia prezentowana na wernisażu forma to Anioły. Niezależnie od naszej wiary podziwiamy je na obrazach, w rzeźbach, zastygłych w świątyniach i cmentarnych figurach. Wyrażają nasze tęsknoty, zadumę nad losem i życiem, ale również uśmiech pociechy – wsparcia w trudnych chwilach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola