Informacje23 listopada 2007, 00:00,

Mariachi Los Amigos Wieczór Meksykański w Konstancienie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na sobotni Wieczór Meksykański, podczas którego zagra zespół Mariachi Los Amigos. Koncert odbędzie się 24 listopada 2007 roku, o godzinie 18:00, w Filii Konstancińskiego Domu Kultury, przy ulicy Sobieskiego 6. W programie Wieczoru Meksykańskiego: koncert zespołu Mariachi Los Amigos, folklor meksykański, latynoamerykańskie rytmy, pokaz slajdów. Wstęp wolny.

Mariachi Los Amigos Wieczór Meksykański w Konstancienie
kliknij, aby powiększyć plakat

El Mariachi Los Amigos powstali, aby propagować i podtrzymywać tradycje muzyki meksykańskiej, choć nie tylko, ponieważ w ich szerokim repertuarze znajdują się rytmy z wielu różnych szerokości latynoamerykańskich, jak np. Merengue (rodem z Dominikany), cumbia (z Kolumbii), son, bolero, mambo (z Kuby) w mocno stylizowanej interpretacji los amigos, jak również typowe rytmy z Meksyku: son z regionu jalisco, son jarocho, huapango, corrido ranchero, corrido revolucionario, pieśń ranchera, oraz silnie zakorzenione w Meksyku: bolero, paso doble, la danza, polka. Dopełnieniem występów grupy Mariachi Los Amigos, są piękne, bogato zdobione stroje ludowe.

Grupa Mariachi Los Amigos uczestniczyła przy realizacji albumu K.a.s.a. i Los Amigos, który zaowocował m.in. przebojami takimi jak: Macho, Telenovelas, Reklama 2000 itd. Podstawowy skład zespołu MARIACHI LOS AMIGOS tworzą: Carlos Martinez Anaya (skrzypce, śpiew), Jesus Estrada Guzman (guitarron, vihuela, gitara, wiolonczela, harmonijka, śpiew), Gabriel Hernandez Rizo (vihuela, gitara, flet poprzeczny, śpiew). Mariachi Los Amigos oferuje Państwu egzotyczną, niezapomnianą noc pełną folkloru i atmosfery prosto z Meksyku, gwarantując świetną zabawę w stylu latynoskim. Serdecznie zapraszam na Wieczór Meksykański do Konstancina.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje23 listopada 2007, 00:00,

Koncert Bliżej Nieba w Centrum Rehabilitacji Stocer

W najbliższą niedzielę, 25 listopada 2007 roku, o godzinie 16:00 odbędzie się koncert z cyklu Bliżej Nieba, pod tytułem: Pieśń o Bogu Ukrytym. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Rehabilitacji STOCER, przy ul. Wierzejewskiego 12 w Konstancin-Jeziorna. Organizatorem koncertu Bliżej Nieba jest Konstanciński Dom Kultury. ¬ródło informacji o niedzielnym koncercie Bliżej Nieba Pieśń o Bogu Ukrytym: www.konstancinjeziorna.pl (współpracują z nami)

Koncert Bliżej Nieba Pieśń o Bogu Ukrytym w Centrum Rehabilitacji Stocer
kliknij, aby powiększyć plakat

Podczas koncertu Bliżej Nieba wystąpi Marcin Styczeń - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, wraz z zespołem w składzie: Marcin Styczeń (wokal), Kuba Chmielewski (gitara), Filip Krzemień (instrumenty klawiszowe), £ukasz Dmochewicz (perkusja), Michał Przybyła (bas). Artysta Marcin Styczeń wykona melodyjne interpretacje wczesnych wierszy Karola Wojtyły. Usłyszymy również trzy autorskie piosenki Marcina Stycznia, m.in. jeden z utworów będący hołdem dla Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam na koncert Bliżej Nieba w Centrum Rehabilitacji Stocer w Konstancinie.