Informacje15 kwietnia 2018, 17:00,

MARCIN WYROSTEK W KONSTANCINIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W Konstancinie-Jeziornie odbędzie się kolejny koncert w ramach mazowieckiej trasy promującej najnowszą płytę Marcina Wyrostka POLACC. Artysta z zespołem wystąpi 15 kwietnia 2018 roku o godz. 19:00 w Konstancińskim Domu Kultury. Koncert poprzedzą bezpłatne warsztaty z artystą (godz. 16:00). Głównym organizatorem cyklu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

MARCIN WYROSTEK W KONSTANCINIE

Pięć koncertów na terenie Mazowsza, organizowanych wspólnie z lokalnymi partnerami przez Mazowiecki Instytut Kultury, to część trasy koncertowej, promującej nowy album POLACC Marcina Wyrostka – świetnego akordeonisty, zwycięzcy drugiej edycji programu Mam talent. Polska publiczność pokochała artystę za jego niezwykłą ekspresję, mistrzowskie opanowanie instrumentu, zjawiskowe wykonania różnorodnego repertuaru, a przy tym – skromność i pokorę.Konstancin-Jeziorna to trzeci przystanek na mazowieckiej trasie koncertowej Marcina Wyrostka. Artysta z zespołem wystąpi 15 kwietnia o godz. 19:00 w Konstancińskim Domu Kultury, który jest współorganizatorem wydarzenia. Muzycy zaprezentują materiał z płyty POLACC, wydanej w październiku ubiegłego roku.

Koncert poprzedzą bezpłatne warsztaty dla instrumentalistów, które poprowadzą Marcin Wyrostek i członkowie jego zespołu. Przeznaczone są dla wszystkich instrumentalistów (nie tylko dla akordeonistów) niezależnie od ich wieku i etapu edukacji muzycznej. Warsztaty rozpoczną się o godz. 16:00. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń (zapisy na warsztaty: tel. 22 484 20 20 lub psiedlecka@konstancinskidomkultury.pl)

MARCIN WYROSTEK W KONSTANCINIE

Po doświadczeniach z repertuarem argentyńskim, bałkańskim czy latynoamerykańskim Marcin Wyrostek wraca do muzyki korzeni. Album POLACC jest autorskim spojrzeniem zespołu na polską muzykę. Cechuje go duża różnorodność. Na płycie znalazły się utwory inspirowane tradycyjnymi brzmieniami, muzyką ludową, współczesną muzyką poważną, ale także filmową czy żydowską. Znajdziemy na niej utwory wielkich mistrzów polskiej muzyki, takich jak: Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar czy Witold Lutosławski. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej oraz autorskich kompozycji. Te rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik.

Akordeon trafił do rodziny Marcina Wyrostka dzięki jego dziadkowi, który na instrument wymienił jedną ze swoich… krów. Nie przypuszczał pewnie jak ta transakcja wpłynie na życie jego wnuka. Pierwszym akordeonistą w rodzinie i nauczycielem Marcina był jego tata. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze, a następnie, pod kierunkiem prof. Joachima Pichury, na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie sam wykłada. Jest laureatem 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertował na największych scenach muzycznych i festiwalach, m.in.: 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę Magia del Tango, platynę za album For Alice i podwójną platynową płytę za krążek Coloriage.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

MARCIN WYROSTEK W KONSTANCINIE

Zespół: Marcin Jajkiewicz – wokal, Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitar, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

Koncert – 15 kwietnia 2018 r., godz. 19:00, Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15
Warsztaty z Marcinem Wyrostkiem – 15 kwietnia 2018 r., godz. 16:00, Konstanciński Dom Kultury

Radosław Lubiak
Mazowiecki Instytut Kultury
www.mik.waw.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 kwietnia 2018, 17:00,

Homar z Biedronki - Rafał Rutkowski


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 kwietnia 2018 roku o godz. 19:00 zapraszamy na występ Rafała Rutkowskiego pt.: Homar z Biedronki. Uwaga: program przeznaczony jest tylko dla dorosłych. Miejsce: 8 Ball Club przy Jana Pawła II 10, Piaseczno. Cena biletu: w przedsprzedaży 25 zł / w dniu występu 35 zł. Bilety można kupić online na stronie internetowej: www.biletyna.pl/event/view/id/70796

HOMAR Z BIEDRONKI - RAFAŁ RUTKOWSKI

W swoim nowym programie "Homar z Biedronki" Rafał Rutkowski sprzedaje patent na żart, który nikogo nie obrazi, interpretuje erotyczne sny oraz współczuje bogatym. Opowiada też o przełomowym odkryciu w kościele, o orkach w teatrze i wielkiej ojczyźnianej wojnie z Facebookiem.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie