Informacje10 listopada 2007, 00:00,

Marcin Lachowicz na Mistrzostwach Świata Armwrestling

W październiku w bułgarskiej miejscowości Veliko Turnovo odbyły się Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu (siłowaniu się na ręce). Podczas turnieju Armwrestling wystartowało prawie 1000 zawodników z 42 krajów z całego świata. W Bułgarii nie mogło zabraknąć Kadry Narodowej. Ostatecznie 40 Polaków walczyło o jak najwyższe miejsca na podiom. Trójka Polaków zdobyła cztery medale: Grzegorz Nowak (dwa srebra: lewa i prawa ręka w kategorii junior +80kg), Bartosz Jakubowski (brąz na rękę lewą w kategorii osób niepełnosprawnych do 90kg), oraz Karolina Szafran (brąz na rękę prawą w kategorii juniorki +70kg). Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Marcina Lachowicz Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu. ¬ródło: Kurier Południowy

Wśród członków Kadry Narodowej nie zabrakło reprezentanta powiatu piaseczyńskiego, czyli: Marcina Lachowicza. Marcin Lachowicz, przechodząc przez kolejne etapy turnieju World Championships 2007, miał za przeciwników zawodników z takich krajów jak: Rosja, USA, Brazylia czy Japonia. Mieszkaniec Piaseczna wywalczył wysokie 14 miejsce, które robi wrażenie przy randze zawodów, czyli Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu, w którym startowało prawie 1000 zawodników. Zdjęcia i filmiki można obejrzeć na stronie ArmBETS.TV The Armwrestling Television: www.armbets.tv Informacja: dostęp do wartościowych materiałów jest płatny.

W Kurierze Południowym (nr 42), pojawił się wywiad przeprowadzony z Marcinem Lachowiczem, z którego możemy przeczytać osiągnięcia mieszkańca Piaseczna. Marcin Lachowicz, na swoim koncie ma dwa tytuły Mistrza Polski, I miejsce na Pucharze Polski, II miejsce w kategorii open na Pucharze Polski, I miejsce na Professional Armwrestling League oraz V miejsce na Pucharze Świata Zawodowców. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Podczas wywiadu Marcin Lachowicz zachęcił wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w Armwrestlingu. Chętnych zaprasza do klubu UKS Armfight Piaseczno, gdzie pod fachowym okiem instruktora będą mogli zgłębić tajniki armwrestlingu. Treningi odbywają się we wtorki, czwartki i soboty, w GOSiR Piaseczno (ul. Sikorskiego 20). Od 2008 roku klub Armfight Piaseczno stanie się sekcją sportową KS Piaseczno, co na pewno przyczyni się do dalszego rozwoju tego sportu na terenie Mazowsza. Na wszystkie pytania zainteresowanych tą dyscypliną sportu, Marcin Lachowicz postara się odpowiedzieć pod numerem telefonu: 0503-155-898.

Armwrestling (siłowanie na ręce) to typowy sport walki. Pojedynki trwają od kilku sekund do nawet kilku minut. O zwycięstwie decydują m.in. technika, taktyka, specyficzna siła, szybkość i psychika zawodnika - podobnie jak w zapasach i judo. Walki odbywają się na stojąco przy specjalnym stole przymocowanym do podłoża. Do niedawna walczono również na siedząco, ale obecnie powszechnie stosowana jest pozycja stojąca. Takie ustawienie zawodników jest znacznie efektowniejsze i wymaga od zawodników zaangażowania wszystkich grup mięśniowych. W zawodach Armwrestlingowych startują kobiety jak i mężczyźni. Więcej o Armwrestlingu możecie przeczytać na stronie Federacji Armwrestling Polska: www.armpower.net
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje11 listopada 2007, 00:00,

Czy zwiększą ilość karetek w powiecie piaseczyńskim?

Na terenie powiatu piaseczyńskiego funkcjonują jedynie trzy zespoły ratownictwa medycznego. Mamy tylko 3 karetki: jedna oznaczona jako R (karetka reanimacyjna) w Piasecznie, oraz dwa tak zwane zespoły podstawowe (oznaczone W, karetka wypadkowa) w Piasecznie i Górze Kalwarii. Karetkami dysponuje Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.

Karetka reanimacyjna R

Według danych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, w ciągu ostatnich dwóch lat liczba interwencji zespołów ratownictwa medycznego w powiecie piaseczyńskim gwałtownie wzrosła, przekraczając liczbę wezwań w analogicznym okresie roku poprzedniego o 32,2%. Wynika to ze zwiększającej się ilości mieszkańców naszego regionu. Taka sytuacja zagraża bezpieczeństwu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, bo w razie potrzeby przyjazd dodatkowych karetek z Warszawy trwa za długo.

Według informacji w gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 21 z 8 listopada 2007 roku), Stefan Dunin (członek zarządu powiatu piaseczyńskiego), zwrócił się do wojewody mazowieckiego, o zwiększenie z trzech do pięciu zespołów ratownictwa medycznego, które stale będą dostępne na terenie powiatu piaseczyńskiego. Miejsce stacjonowania karetek miałoby być w Konstancinie-Jeziornie i w Mrokowie koło Lesznowoli.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy: