Informacje23 czerwca 2016, 10:02,

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

W środowe popołudnie podopiecznych Oddziału Pediatrii Szpitala św. Anny w Piasecznie odwiedził znany koszykarz Marcin Gortat. Dla małych pacjentów było to miłe zaskoczenie i wielka niespodzianka. Zawodnika Washington Wizards w szpitalu powitał Piotr Raszczepkin, z-ca dyrektora szpitala ds. medycznych.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Dzieci z uśmiechem na twarzy rozmawiały z koszykarzem na wiele ciekawych tematów. Sportowiec chętnie odpowiadał na zadawane mu pytania, nie zawsze związane z karierą zawodową: m.in. o rozmiar buta oraz o to czy jako małe dziecko też był bardzo wysoki. Podczas spotkania koszykarz rozdawał też pamiątkowe medale, zdjęcia oraz autografy.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Marcin Gortat odwiedził Piaseczno w ramach programu Marcin Gortat Camp. Są to warsztaty i treningi dla dzieci i młodzieży, których celem jest zachęcenie młodych ludzi do odnajdowania w sobie pasji i talentu. Szpital św. Anny jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Piaseczyńska placówka Grupy EMC Szpitale promuje sport i zdrowy tryb życia, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Szpital ma pod swoją opieką drużynę małych piłkarzy z FCB Akademia Piłkarska. Szpital św. Anny ma ofertę dedykowaną dla sportowców oraz osób chcących prowadzić aktywny tryb życia w postaci m.in. pakietu dieta&sport.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Szpital św. Anny należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 proc. przychodów Spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny kompleksowy model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie
Na zdjęciu stoją od lewej: Anna Krasuska (radna Piaseczna); Marcin Gortat; Piotr Raszczepkin (zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych); Ewelina Wojton (kierownik przychodni EMC); Hanna Kułakowska-Michalak (z-ca burmistrza gminy Piaseczno).

Grupa EMC Szpitale jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Zdjęcia wykonała Paulina Bera.

Anna Szewczuk-Łebska - EMC Instytut Medyczny SA

Informacje26 czerwca 2016, 16:00,

W światłach Broadwayu Konstancin

26 czerwca 2016 roku o godz. 16.00 zapraszamy na koncert letni W ŚWIATŁACH BROADWAYU. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny. Muzycy wprowadzą publiczność w bajeczny świat operetki oraz musicalu, przypomną rozkołysane walce, dziarskie czardasze oraz pełne liryzmu arie i duety miłosne oraz popularne utwory z broadwayowskich musicali.

W światłach Broadwayu Konstancin

W programie m.in.: arie z operetek: „Księżniczka Czardasza”, „Król Włóczęgów”, „Wesoła wdówka”, oraz musicali: „Skrzypek na dachu”, „Człowiek z La Manchy”, „Kocham wszystkie kobiety”, „My fair lady”. Wystąpią: Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian, Katarzyna Kalisz-Kędziorek – sopran, Piotr Kędziorek – baryton, Piotr Kopietz – narracja.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie