Informacje23 czerwca 2016, 10:02,

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

W środowe popołudnie podopiecznych Oddziału Pediatrii Szpitala św. Anny w Piasecznie odwiedził znany koszykarz Marcin Gortat. Dla małych pacjentów było to miłe zaskoczenie i wielka niespodzianka. Zawodnika Washington Wizards w szpitalu powitał Piotr Raszczepkin, z-ca dyrektora szpitala ds. medycznych.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Dzieci z uśmiechem na twarzy rozmawiały z koszykarzem na wiele ciekawych tematów. Sportowiec chętnie odpowiadał na zadawane mu pytania, nie zawsze związane z karierą zawodową: m.in. o rozmiar buta oraz o to czy jako małe dziecko też był bardzo wysoki. Podczas spotkania koszykarz rozdawał też pamiątkowe medale, zdjęcia oraz autografy.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Marcin Gortat odwiedził Piaseczno w ramach programu Marcin Gortat Camp. Są to warsztaty i treningi dla dzieci i młodzieży, których celem jest zachęcenie młodych ludzi do odnajdowania w sobie pasji i talentu. Szpital św. Anny jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Piaseczyńska placówka Grupy EMC Szpitale promuje sport i zdrowy tryb życia, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Szpital ma pod swoją opieką drużynę małych piłkarzy z FCB Akademia Piłkarska. Szpital św. Anny ma ofertę dedykowaną dla sportowców oraz osób chcących prowadzić aktywny tryb życia w postaci m.in. pakietu dieta&sport.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Szpital św. Anny należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 proc. przychodów Spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny kompleksowy model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

Marcin Gortat odwiedził dzieci w Szpitalu w Piasecznie
Na zdjęciu stoją od lewej: Anna Krasuska (radna Piaseczna); Marcin Gortat; Piotr Raszczepkin (zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych); Ewelina Wojton (kierownik przychodni EMC); Hanna Kułakowska-Michalak (z-ca burmistrza gminy Piaseczno).

Grupa EMC Szpitale jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Zdjęcia wykonała Paulina Bera.

Anna Szewczuk-Łebska - EMC Instytut Medyczny SA

Informacje26 czerwca 2016, 10:30,

V Dzień Energii - energetyczny początek wakacji w Piasecznie

26 czerwca 2016 r. w godzinach od 10:30 do 17:30 na terenie Rynku Miejskiego w Piasecznie Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno organizuje rodzinny piknik edukacyjny zwany Dniem energii, na który  zapraszamy mieszkańców.

V DZIEŃ ENERGII - ENERGETYCZNY POCZĄTEK WAKACJI W PIASECZNIE

Dzień energii to wydarzenie informacyjno-edukacyjne z bogactwem atrakcji dla maluchów, młodzieży oraz osób dorosłych, w trakcie którego będzie można uzyskać wiele przydatnych informacji dotyczących problematyki zarządzania energią, gospodarowania surowcami energetycznymi oraz ekologicznego transportu. Ponadto będzie można również zapoznać m.in. z konsekwencjami wykorzystania paliw stałych jako głównego źródła energii, związkami między codziennymi wyborami każdego z nas a zmianami klimatu, sposobami przeciwdziałania globalnemu ociepleniu czy zaletami i wadami zastosowania alternatywnych źródeł energii. W programie imprezy znajdą się także działania sceniczne, konkursy z nagrodami, zagadki, porady i wywiady z ekspertami. Wśród wielu atrakcji pojawi się możliwość jazdy testowej pojazdami elektrycznymi, stanowisko urządzeń multimedialnych, tunel aerodynamiczny oraz strefa eksperymentów. Dzień energii będzie niepowtarzalną okazją do spotkania ze znanym polarnikiem Krzysztofem Michalskim, który opowie o arktycznych ekspedycjach.

Dzień energii to impreza idealnie łącząca edukację z doskonałą zabawą dzięki czemu stanowi mądrą propozycję na aktywne spędzenie pierwszej niedzieli rozpoczynających się wakacji! Zapraszamy do uczestnictwa w piaseczyńskim Dniu Energii.