Informacje9 maja 2007, 00:00,

Maraton rowerowy Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

Powiat piaseczyński wraz z Gminą Piaseczno zaprasza wszystkich amatorów jazdy rowerem na imprezę z cyklu Mazovia MTB Marathon. Zawody odbędą się w sobotę 26 maja 2007 roku, od godziny 11:00. W ramach piaseczyńskiej edycji Mazovii przeprowadzone zostaną Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Województwa Mazowieckiego w Maratonie MTB na dystansie Mega. Start i meta usytuowane będą na stadionie KS Piaseczno przy ulicy 1 Maja (zobacz na mapie: link). Oficjalna strona Mazovia MTB Marathon: www.mazoviamtb.pl

Coś dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego:mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego na dystansie hobby mają zapewniony start bez opłaty, natomiast na dystansach mega i giga, gdzie dokonywany jest elektroniczny pomiar czasu, odpłatność dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego wynosi 20 zł. Opłaty należy dokonać na konto organizatora lub w biurze zawodów, które będzie czynne 25 maja 2007 roku, w godzinach od 16:00 do 20:00 i 26 maja 2007 roku w godzinach od 7:00 do 10:00. W biurze zawodów należy także potwierdzić swoje uczestnictwo (stwierdzenie zameldowania na terenie powiatu na podstawie dokumentu ze zdjęciem), odebrać numer startowy (dotyczy tych, którzy nie mają jeszcze numeru z dotychczasowych edycji cyklu 2007) oraz odebrać chipa do pomiaru czasu (dotyczy tych, którzy nie startowali w dotychczasowych edycjach Mazovia MTB Marathon 2007 i nie posiadają jeszcze swojego chipa).

Maraton rowerowy Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

Według informacji napisanych na stronie www.mazoviamtb.pl, w ramach maratonu w Piasecznie zostaną przeprowadzone Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Województwa Mazowieckiego w Maratonie MTB na dystansie Mega. W mistrzostwach mogą startować: studentki, studenci oraz pracownicy uczelni warszawskich i województwa mazowieckiego. Przed maratonem zgłaszamy w biurze zawodów uczestnictwo, w odpowiedniej kategorii z podaniem nazwy reprezentowanej uczelni. Bliższe informacje i regulamin mistrzostw na www.azs.waw.pl.

Program zawodów Mazovia MTB Marathon (26 maja):
7:00 - 10:00 - zapisy w Biurze Zawodów,
10:30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych,
11:00 - start maratonu, dystanse Mega i Giga,
11:10 - start maratonu, dystans Hobby,
11:30 - 15:00 - imprezy towarzyszące dla kibiców, wyścigi dla dzieci,
16:00 - rozpoczęcie uroczystej dekoracji,
18:00 - imprezy towarzyszące dla wszystkich uczestników Mazovia MTB Marathon.

Mazovia MTB Maraton to cykl terenowych wyścigów rowerowych rozgrywanych na obszarze całego Mazowsza. Na starcie stanąć może każdy, kto ma sprawny rower oraz chęć zmierzenia się z dystansem liczącym 48 lub 93 km. W ubiegłym roku w wyścigu udział wzięło przeszło 700 zawodników, z których najmłodszy miał 16 lat, a najstarszy liczył 66 lat. Dla mniej wprawnych rowerzystów przewidziano także dystans hobby rozgrywany na trasie o długości 15 km.

Start i meta usytuowane będą na stadionie KS Piaseczno przy ulicy 1 Maja. Trasa maratonu poprowadzona zostanie drogami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, w granicach gmin Piaseczno, Prażmów i Góra Kalwaria. Trasa będzie czytelnie oznakowana oraz zabezpieczona. Nad bezpieczeństwem startujących czuwać będzie policja, straż miejska, posterunki ochotniczych straży pożarnych i harcerzy oraz grupa ratownictwa medycznego. Warunkiem udziału w imprezie, podyktowanym bezpieczeństwem uczestników, jest używanie twardych kasków. Mapa trasy maratonu rowerowego Mazovia MTB Marathon w Piasecznie: mapa.jpg

Impreza odbywa się dzięki wsparciu Powiatu Piaseczyńskiego oraz Gminy Piaseczno. Organizatorem maratonu jest Cezary Zamana, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

źródło informacji: www.mazoviamtb.pl oraz www.piaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje10 maja 2007, 00:00,

Piłka Nożna: KS Piaseczno - Korona Góra Kalwaria

W niedzielę 6 maja 2007 roku, o godzinie 15:00 został rozegrany mecz piłki nożnej: KS Piaseczno - Korona Góra Kalwaria. Spotkanie piłkarzy odbyło się w Piasecznie. KS Piaseczno pokonało Koronę Góra Kalwaria 1-0. Jedyną bramkę w 90 minucie tego meczu strzelił: B. Kobza.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Piaseczno wywalczyło rzut rożny. Z kornera dośrodkował Senator, Bartosz Kobza uprzedził bramkarza przyjezdnych i głową wpakował piłkę do siatki, wprawiając w euforię całą drużynę i kibiców Piaseczna. Gratulujemy zawodnikom KS Piaseczno. Więcej informacji i zdjęcia możecie obejrzeć na stronie: www.kspiaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno