Informacje1 lutego 2014, 00:00,

Manaus zagra koncert w 8 Ball Club Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców, na wieczór z Kwiatem Rockowego Piaseczna - zespołem MANAUS. Koncert odbędzie się w sobotę 1 lutego 2014 roku, start o godzinie 21.00. Wstęp 10 zł. Usłyszycie kilka autorskich kawałków oraz największe hity polskiej rockowej sceny muzycznej, które zagra dla Was MANAUS składzie: Arek Zewar, Vokal, Gitara, Krzysiek Rukat, Gitara, Vokal, Grześ Kowalski, Bas, Marcin Adamski, Perkusja.

MANAUS

8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje1 lutego 2014, 00:00,

Jak Gmina Piaseczno dysponuje pieniędzmi z podatków - zobacz na co idą Twoje pieniądze


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ruszyła strona internetowa, na której sprawdzić można, jak pieniądze z naszych podatków wydawane są przez gminę Piaseczno. Program, który jest swego rodzaju kalkulatorem mieszkańca, pokazuje w jakim stopniu poszczególny podatnik przyczynia się do rozwoju swojej gminy, płacąc w niej podatki. Z drugiej strony jest to narzędzie, które każdemu pozwala ocenić i wyrobić sobie zdanie, czy podział wydatków na konkretne dziedziny i zadania realizowane przez samorząd jest zgodny z jego oczekiwaniami.

JAK GMINA PIASECZNO DYSPONUJE PIENIĘDZMI Z PODATKÓW


- Ten nowatorski projekt to przedsięwzięcie pokazujące transparentność naszych działań – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Uchwała budżetowa nie jest łatwym dokumentem do analizy przez przeciętnego mieszkańca, natomiast to narzędzie w łatwy sposób daje obraz tego, jak płacone przez mieszkańca podatki dzielone są na poszczególne zadania realizowane przez gminę – wyjaśnia burmistrz.

Wchodząc na stronę internetową www.nacoidamojepieniadze.pl wystarczy używając suwaka wskazać nasze miesięczne dochody, a program wyliczy ile z naszego podatku trafia do budżetu gminy. Poszczególne ikony symbolizujące np. komunikację, oświatę, pomoc społeczną pokazują pomiędzy jakie zadania i w jakiej kwocie dzielony jest nasz podatek. Żeby zobaczyć więcej zadań np. z zakresu oświaty wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonę, a ukaże się bardziej szczegółowy opis np. ile pieniędzy trafia do przedszkoli a ile do szkół podstawowych czy gimnazjów.

- Uruchomiony przez nas program jest elementem corocznej kampanii zachęcającej mieszkańców do rozliczania PIT-ów w miejscu swojego zamieszkania – tłumaczy Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. – Do budżetu gminy trafia zaledwie 37,53% płaconego przez mieszkańca podatku dochodowego, niestety nie każdy rozlicza się tu gdzie mieszka. My pokazujemy, co konkretnie za te pieniądze robi gmina, i czego w konsekwencji mieszkaniec pozbawia się nie płacąc tu podatku. Może sobie wyliczyć, że każdego miesiąca o np. 30 zł mniej trafia do szkoły, w której uczy się jego dziecko.

Do programu przygotowanego przez firmę The Story mogą dołączać się inne gminy, Piaseczno wzięło w nim udział pilotażowo jako pierwszy samorząd w Polsce. – Cieszę się, że Piaseczno zastosowało analizę duży danych i zdecydowało się na współpracę w tym projekcie – mówi Dymitr Romanowski z The Story. – Szczególnie interesujące jest konfrontowanie wydatków samorządów, które mają odmienną specyfikę i różne podejście do konstruowania budżetu. Ale najważniejsze, że mieszkańcom jest o wiele łatwiej zrozumieć, jak wydają pieniądze poszczególne gminy.

Symulator internetowy jest oczywiście narzędziem poglądowym, odnosi się wyłącznie do podatku dochodowego od osób fizycznych, a poszczególne wyniki mogą delikatnie różnić się od stanu faktycznego, bo różne mogą być chociażby koszty uzyskania przychodu. Wyniki są też zaokrąglane. Program uwzględnia progi podatkowe, ale nie bierze pod uwagę odliczeń czy sytuacji, w której małżonkowie rozliczają się wspólnie. Dlatego wygenerowanych kwot nie należy przyjmować dosłownie, a jedynie orientacyjnie.

Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Europejski Instytut Marketingu Miejsc "Best Place". Zobacz na co idą Twoje pieniądze: www.nacoidamojepieniadze.pl

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie