Informacje23 listopada 2017, 09:00,

Mammografia bezpłatne badania dla kobiet w Piasecznie

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

MAMMOBUS - BEZPŁATNE BADANIA DLA KOBIET W PIASECZNIE

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia ( lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Piaseczno - 23, 24 listopada 2017 roku przy Urzędzie Miasta, ul. Sierakowskiego.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Informacje17 listopada 2017, 07:00,

Narkotyki są wszędzie - ratuj swoje dziecko - bezpłatne konsultacje w Piasecznie

Narkotyki są wszędzie - ratuj swoje dziecko. Zapraszamy rodziców na bezpłatne konsultacje indywidualne i spotkania grupowe prowadzone przez psychologa, certyfikowanego specjalistę terapii uzależnień od narkotyków Panią Izabelę Wiśniewski. Termin realizacji programu: od 17 listopada 2017 r. do 15 grudnia 2017 r.

NARKOTYKI SĄ WSZĘDZIE - RATUJ SWOJE DZIECKO - BEZPŁATNE KONSULTACJE W PIASECZNIE

Głównym założeniem i celem podejmowanych działań jest zapobieganie używania narkotyków, dopalaczy oraz samowolnego stosowania leków bez wskazań lekarskich. Powyższe zamierzenia będą realizowane poprzez:
- dostarczanie wiedzy o substancjach psychoaktywnych, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnie popularnych w środowisku młodzieżowym;
- dostarczanie wiedzy o przyczynach i następstwach używania środków psychoaktywnych (zdrowotne, psychiczne, prawne, społeczne),
- nabycie wiedzy o czynnikach ryzyka i czynnikach chroniących przed używaniem substancji psychoaktywnych,
- obalanie mitów i steroretypów nt. używania substancji psychoaktywnych wśród młodych ludzi,
- uzyskanie kompetentnych informacji na temat działania placówek, w których można otrzymać pomoc,
- zdobycie wiedzy o alternatywnych, naturalnych źródłach wzmocnień, nabywanie umiejętności interpersonalnych i intrapsychicznych, deficyt których można skłaniać do używania substancji psychoaktywnych w sytuacjach społecznych.

ILOŚĆ KONSULTACJI JEST OGRANICZONA, OSOBY CHĘTNE OTRZYMAJĄ BEZPŁATNE MULTITESTY ORAZ PROFESJONALNĄ POMOC W ICH ZASTOSOWANIU!

Zgłoszenia przyjmuje p. Karolina Szachnowska pod numerem tel. 22 7567263 wew. 118 Realizacja programu będzie polegała na przeprowadzeniu konsultacji indywidualnych oraz spotkań grupowych dla młodzieży a także konsultacjach indywidualnych oraz spotkań grupowych dla rodziców. Projekt skierowany jest do młodzieży i rodziców z gminy Piaseczno, klientów Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie. W projekcie zakłada się udział 12 osób. W sytuacji braku chętnych osób do udziału w spotkaniach grupowych, zamiast spotkań grupowych będą odbywać się spotkania indywidualne w tym samym czasie pracy terapeuty.