Informacje1 listopada 2014, 08:00,

Mammobus w listopadzie odwiedzi powiat piaseczyński


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – jednego z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zachęcamy do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek.

Mammobus odwiedzi powiat piaseczyński

Mammografię można będzie wykonać w:
1. Góra Kalwaria – 3 – 5 listopada przy Ratuszu, 3 Maja 10
2. Konstancin-Jeziorna – 3 – 4 listopada przy Centrum Handlowym Stara Papiernia, Al. Wojska Polskiego 3
3. Tarczyn – 5 – 7 listopada przy Tarczyńskim Centrum Medycznym, Warszawska 32
4. Józefosław – 8 listopada przy Kościele, Ogrodowa 3
5. Prażmów – 13 listopada przy Ośrodku Zdrowia, Ostapowicza 4
6. Lesznowola – 14 listopada przy Zespole Szkół, ul. Szkolna 8

Kogo dotyczą badania w ramach Programu? Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak się zarejestrować? Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu! Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji! Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

UWAGA: Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Poprzez objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 – 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi, ma na celu zwiększenie odsetka nowotworów piersi wykrywanych w najwcześniejszym stadium zaawansowania klinicznego. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 października 2014, 19:00,

Jubileuszowy koncert zespołu Big Band RONDO Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na weekendowe wydarzenia kulturalne. 25 października 2014 roku o godz. 19:00 odbędzie się jubileuszowy koncert zespołu BIG BAND RONDO KONSTANCIN. Impreza odbędzie się w sali widowiskowej w Hugonówce. Wstęp bezpłatny.

Jubileuszowy koncert zespołu Big Band RONDO Konstancin

W tym roku Big Band RONDO obchodzi 10-lecie działalności. Początek tej wspaniałej orkiestry to rok 2003, kiedy rozpoczęły się pierwsze spotkania muzyków i pierwsze próby. Na przestrzeni tych 10 lat orkiestra przechodziła wiele przemian: zmieniali się muzycy, zmieniał się repertuar, zmieniał się skład instrumentalny. W wyniku różnych przymiarek i eksperymentów, około 5 lat temu orkiestra przyjęła formułę Big Bandu i nazwę BIG BAND RONDO KONSTANCIN. Ustabilizował się również skład instrumentalny, a muzycy to wspaniali instrumentaliści, a właściwie multiinstrumentaliści, dzięki czemu orkiestra jest w stanie zagrać każdy rodzaj muzyki, od poważnej, przez kościelną do utworów światowej klasyki big bandu i dixielandu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że przez te 10 lat Orkiestra grywała nie tylko w Konstancinie, ale w wielu miastach Polski i zawsze była przyjmowana z ogromną życzliwością i wręcz entuzjazmem. Na każdym koncercie godnie promuje gminę Konstancin-Jeziorna.

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie