Informacje29 lipca 2007, 00:00,

Małpi Gaj Linowy Park Przygody - w sierpniu za darmo

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno na stronie piaseczno.eu informuje, że do końca sierpnia 2007 roku Park Linowy w Małpim Gaju jest ZA DARMO. Na terenie tak zwanych Zimnych Dołów, w każdą sobotę i niedzielę do końca sierpnia w godzinach od 10:00 do 12:00 na wszystkich chętnych czekają przy Małpim Gaju wykwalifikowani instruktorzy, którzy za darmo poprowadzą wspinaczkę i zorganizują rajdy piesze, rowerowe oraz gry zespołowe. Zapraszamy do Parku Linowego Małpiego Gaju w Zalesiu Górnym.

Małpi Gaj Linowy Park Przygody Zalesie Górne

Małpi Gaj, czyli Linowy Park Przygody znajduje się w Zalesiu Górnym, w otoczeniu malowniczych lasów i jezior Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. W Małpim Gaju znaleźć można wspaniałe miejsce na rodzinną wycieczkę i wspaniałą przygodę nie tylko dla dzieci. Można się wspinać, zjeżdżać po linach między drzewami. Przygotowano kilka tras o różnym stopniu trudności. Nie jest to na pewno rozrywka dla cierpiących na lęk wysokości. Jest to nie tylko świetny sposób na aktywny wypoczynek, ale również test dla nerwów, sprawności równowagi i wyczucia. A wszystko to pod okiem profesjonalnie wyposażonych instruktorów, którzy zapewniają tutaj bezpieczeństwo. Dla mniejszych pociech przygotowano plac zabaw, a znajdujący się w pobliżu las wręcz zaprasza do wycieczek rowerowych.

Dojazd do Małpiego Gaju w Zalesiu Górnym: wyjeżdżamy z Warszawy na Piaseczno i dalej na Górę Kalwarię. Z drogi nr 723 skręcamy w prawo na Zalesie Górne. Po około 2 km skręcamy w prawo przed mostem w nieutwardzoną leśną drogę, która prowadzi nas do uroczyska Zimne Doły i Małpiego Gaju. Więcej informacji i zdjęcia znajdziecie na oficjalnej stronie Małpiego Gaju: www.malpigaj.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Zalesie Górne

Informacje22 lipca 2007, 00:00,

Piaseczno - plac zabaw przy Kusocińskiego i Fabrycznej

Głośno mówiło się i pisało o odnowionym przez Danonki palcu zabaw przy Alei Róż w Piasecznie. Teraz chcemy poinformować Was o innych placach zabaw w Piasecznie, które zasługują na to, żeby o nich napisać. Na dniach zakończyły się prace związane z rozbudową placu zabaw, który znajduje się przy skrzyżowaniu Kusocińskiego z Wojska Polskiego. Plac zabaw przy ulicy Kusocińskiego w Piasecznie zyskał kolejne nowoczesne urządzenia i nową nawierzchnię.

plac zabaw przy Kusocińskiego - zdjęcia rok 2007   plac zabaw przy Fabrycznej - zdjęcia rok 2007

W miejscu boiska do koszykówki przy ulicy Kusocińskiego powstało nowe miejsce do zabawy z piaskową nawierzchnią, pełne nowoczesnych i bezpiecznych urządzeń szwedzkiej firmy Hags. Także plac zabaw przy ulicy Fabrycznej w Piasecznie zyskał nową nawierzchnię sporządzoną ze specjalnego granulatu gumowego, która zapewni bawiącym się dzieciom wysoki poziom bezpieczeństwa. Dla tych, którzy nie widzieli wspominanych w informacji placów zabaw zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które zostały wykonane przez nas na potrzeby informacji: zdjęcia plac zabaw przy Kusocińskiego i przy Fabrycznej w Piasecznie.

Oba place zabaw należą do Gminy Piaseczno. Według informacji podanych na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu, dowiadujemy się, że całkowity koszt tych inwestycji wyniósł 290 tysięcy złotych. W imieniu rodziców, a przede wszystkim naszych dzieci, które bawią się na obydwu placach zabaw dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy Piaseczno, którzy przyczynili się do rozbudowy obu placów zabaw przy Kusocińskiego i Fabrycznej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno