Informacje10 lipca 2015, 20:00,

Malmo Jazz King - Rynek Muzyczny

W najbliższy piątek 10 lipca 2015 roku o godz. 20.00 odbędzie się kolejny koncert na scenie letniej na rynku w Piasecznie pn.: Rynek Muzyczny. Koncert zespołu Malmo Jazz King, odbędzie się na scenie plenerowej na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Wstęp wolny!

Malmo Jazz King - Rynek Muzyczny w Piasecznie

Grupa Malmö Jazz Kings powstała w 2002 roku i występował m.in. na festiwalu Złota Tarka w Iławie, ma za sobą również liczne koncerty w Szwecji, Anglii i Niemczech. Jednym z jego liderów jest puzonista Dymitr Markiewicz, który w latach sześćdziesiątych występował w słynnych Warszawskich Stompersach, a następnie wyemigrował do Szwecji. Zespół wystąpi w składzie: Frans Sjöström – saksofon basowy, Lars Karlsson – klarnet, wokal, Jack Andersson – trąbka, wokal, Dymitr Markiewicz – puzon, Joanna Morea – saksofon, flet, wokal, Claus Rydbeck – banjo.

Malmo Jazz King - Rynek Muzyczny

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11179
Informacje9 lipca 2015, 07:00,

Ruszyła kampania Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - Komenda Stołeczna Policji

Komenda Stołeczna Policji włączyła się w kampanię Nigdy nie jeżdżę po alkoholu, prowadzoną przez Komendę Główną Policji oraz ZPPP Browary Polskie, której inauguracja odbyła się dziś przy ul. Waryńskiego w pobliżu stacji Metro Politechnika. Właśnie tam na ścianie jednego z budynków pojawił się wielkoformatowy mural promujący trzeźwość za kierownicą. Akcji prowadzonej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji z całej Polski. Ogólnopolska kampania muralowa opiera się na tych trzech hasłach - odpowiedzialność, bezpieczeństwo, trzeźwość.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu

Celem kampanii, podobnie jak w roku ubiegłym, jest promowanie wśród kierowców trzeźwości za kółkiem. Choć policyjne statystyki wskazują na malejącą liczbę osób prowadzących pod wpływem alkoholu oraz wypadków przez nich spowodowanych, wciąż istnieje przestrzeń do poprawy. Nie bez powodu organizatorzy akcji jako środek przekazu wybrali wielkoformatowe realizacje malarskie w pobliżu najbardziej ruchliwych punktów Warszawy, Poznania, Gdyni oraz Lublina. Murale mają zwrócić uwagę szerokiej grupy odbiorców na niezwykle istotną kwestię, jaką jest bezpieczeństwo na drodze i nierozerwalnie z nim związane zachowanie trzeźwości za kółkiem.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu

- Akcja tak naprawdę skierowana jest do każdego z nas - powiedziała Danuta Gut Dyrektor Biura Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie - ponieważ wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Dotyczy to m.in. biernej postawy osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyrażają przyzwolenie na jazdę na „podwójnym gazie”. Tym samym stają się współodpowiedzialni za zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca. Dodajmy, że także rowerzysta, dlatego na warszawskim muralu jest napis "Odpowiedzialni również na dwóch kółkach".

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu

Młodszy inspektor Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreślił, że kampania startuje u progu sezonu urlopowego, czyli w okresie szczególnie trudnym dla użytkowników dróg ze względu na większe niż zazwyczaj natężenie ruchu związane z wakacyjnymi wyjazdami. – Jak co roku o tej porze apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę: zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i trzeźwość. Czujność powinni zachować także pasażerowie i nie wsiadać do pojazdu, gdy kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Kampania społeczna „Nie jeżdżę po alkoholu” wpisuje się w szereg inicjatyw i działań prewencyjnych prowadzonych przez Policję, którym przyświeca jeden cel - poprawa bezpieczeństwa - dodał M. Konkolewski.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu

W spotkaniu wziął również udział Rzecznik Prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego dr inż. Alvin Gajadhur, który powiedział, że kampania skierowana jest również do kierowców autobusów i samochodów ciężarowych. W ramach akcji organizatorzy zachęcają do umieszczenia naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na tylnej szybie samochodu. W inicjatywę już w ubiegłym roku zaangażowali się funkcjonariusze Policji, którzy podczas kontroli drogowych przekazywali naklejki odpowiedzialnym - trzeźwym kierowcom.

Elżbieta Sandecka-Pultowicz
foto Konrad Bucholc