Informacje19 listopada 2017, 16:00,

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


19 listopada 2017 roku o godz. 16.00 i 18:00 zapraszamy na spektakl Małe zbrodnie małżeńskie. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Bilety w cenie 40 zł. Teatr Hugnówka Konstancińskiego Domu Kultury (ul. Mostowa 15) zaprasza na spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie''. Inteligentne i zabawne przedstawienie zostanie wystawione 19 listopada o godz. 16 oraz o godz. 18 (dwa spektakle). Sztuka Erica Emmanuela Schmitta z elementami komedii, kryminału, powieści miłosnej, pełna zaskakujących zwrotów akcji oraz błyskotliwych dialogów. „Małe zbrodnie małżeńskie” to emocjonująca, wciągająca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle. W rolach głównych zobaczymy znanych aktorów Emilię Komarnicką oraz Redbada Klijnstrę.

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą – ostrzega Eric-Emmanuel Schmitt, autor sztuki „Małe zbrodnie małżeńskie”. To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On – dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja się cofnęła i, tak jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią i grają, by po latach odrodzić własne małżeństwo. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle. Autor: Eric Emmanuel Schmitt. Przekład: Barbara Grzegorzewska. Reżyseria: Marek Pasieczny. Scenografia i kostiumy: Katarzyna Stochalska. Opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny. Obsada: Emilia Komarnicka, Redbad Klijnstra.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 listopada 2017, 17:30,

POKOT i spotkanie z Wiktorem Zborowskim w Dyskusyjny Klub Filmowy DKF Uciecha Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 listopada 2017 roku o godz. 18.30 zapraszamy do Kina Uciecha w Górze Kalwarii na pokaz filmu POKOT w reżyserii Agnieszki Holland. Gościem będzie WIKTOR ZBOROWSKI, wybitny aktor komediowy, znany z filmów "Czterdziestolatek", "C.K. Dezerterzy" czy "Ogniem i mieczem", związany z warszawskimi teatrami: Narodowym (1973-1981, 1997-1998), Kwadrat (1981-1983), Teatrem na Woli (1983-1987) i Ateneum im. Stefana Jaracza (1987-2006). Aktor ma na swoim koncie także kilkadziesiąt ról w Teatrze Telewizji. Wiktor Zborowski to również autor świetnych dubbingów, najbardziej kojarzony z rolą Obelixa z serii filmów "Asterix i Obelix". W filmie Holland wcielił się w rolę Matogi, tajemniczego sąsiada głównej bohaterki.

POKOT I SPOTKANIE Z WIKTOREM ZBOROWSKIM W DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY DKF UCIECHA GÓRA KALWARIA

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Łukasz Knap - filmoznawca i krytyk Wirtualna Polska. BILETY: 10 zł - normalny, 7 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy). Miejsce: KINO UCIECHA w Górze Kalwarii, ul. Sajny 14.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiaseczniePOKOT to polski kandydat do Oscara. Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Główną bohaterką nowego filmu Agnieszki Holland jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko (Agnieszka Mandat). Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie