Artykuł partnerski29 listopada 2019, 11:55,

Małe słoiczki - 5 kreatywnych pomysłów na ich wykorzystanie w kuchni

Małe słoiczki - 5 kreatywnych pomysłów na ich wykorzystanie w kuchni

Małe słoiczki służą nam zazwyczaj do przechowywania domowych przetworów takich jak dżemy, soki. Jednak kiedy zostają opróżnione, wiele osób zastanawia się, co można z nimi zrobić. W końcu szkoda, żeby stały na półce i się kurzyły. Dlatego poniżej prezentujemy 5 kreatywnych pomysłów na ich wykorzystanie w kuchni!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Małe słoiczki jako pojemniki na przyprawy

Organizacja i porządek w kuchni są niezbędne, aby zapewnić sobie łatwe gotowanie i dostęp do wszystkich potrzebnych rzeczy na wyciągnięcie ręki. Dlatego też warto zadbać również o odpowiednie przechowywanie przypraw, których używamy na co dzień. Dzięki temu zachowują one swój aromat, a także odpowiednią konsystencję na dłużej. Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie świeżych przypraw jest przesypanie ich do małych słoiczków. Gwarantują one nie tylko dobrą organizację, świeżość, ale również estetyczny wygląd. Jednak nie zapominajmy o ich podpisaniu!

Element dekoracyjny w kuchni, czyli małe słoiczki

Małe słoiczki mogą służyć również jako element dekoracyjny. W sklepach online znajdziemy ich różne kształty czy też pojemność. Duży wybór zapewni nam między innymi serwis https://www.pucharydeserowe.pl/oferta/sloiki-na-koktajle-butelki-na-soki-karafki. Jeżeli wybierzemy odpowiedni słoiczek, możemy stworzyć z niego oryginalny świecznik, wkładając do środka tak zwane tealighty. Jeśli mamy do dyspozycji ozdobne kamyczki, piasek czy też rośliny, słoiczek posłuży nam z powodzeniem jako oryginalna ozdoba do przystrojenia kuchni, blatu kuchennego lub półki.

Oryginalne podanie kawy w słoiczku

Coraz częściej w kawiarniach można zauważyć oryginalne pomysły na podanie kawy czy herbaty. Jednym z nich jest umieszczenie napoju w słoiczku. To idealny pomysł na to, by zaskoczyć gości, a także podkreślić przyjemność z picia gorącej kawy czy herbaty. Do środka można włożyć zioła, kawałek cytryny czy też bitą śmietanę. Wszystko zależy od nas oraz naszych preferencji. Warto zaznaczyć, że w małych słoiczkach można podać również zimne napoje, na przykład soki, koktajle czy drinki.

Quattro 200 ml - słoik na desery, koktajle i soki

Małe słoiczki, czyli sposób na podanie deseru

Jednym z obowiązkowych elementów przyjęcia jest podanie deseru. Małe słoiczki dają nam wiele możliwości na wykazanie się kreatywnością. Można w nich podać zarówno lody czy galaretki, jak i desery na ciepło. Jednak należy pamiętać o tym, aby otwór w słoiczku zapewniał komfortowe spożycie deseru. Jeśli nie mamy pomysłu na to, jaki smakołyk zaserwować gościom, warto skorzystać z takich artykułów jak: 5 pomysłów jak zrobić szybki deser z niczego.

Małe słoiczki na płyn do naczyń lub mydło

Słoiczki mogą również służyć jako oryginalne miejsce na przechowywanie mydła czy też płynu do naczyń. Aby otrzymać estetyczny oraz praktyczny pojemnik, wystarczy zaopatrzyć się w dyfuzor. Następnie zamocować go do wieczka małego słoiczka i gotowe! Gdzie znajdziemy odpowiedni dyfuzor? Bez problemu znajdziemy je w sklepach stacjonarnych oraz online. Można również skorzystać z dozownika zamontowanego oryginalnie w mydłach dostępnych w sklepach. Bez wątpienia to jeden z pomysłów, który można z powodzeniem wprowadzić w każdym domu.




 

autor/źródło: pucharydeserowe.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 listopada 2019, 11:53,

Dlaczego szybowiec unosi się w powietrzu?

Dlaczego szybowiec unosi się w powietrzu?

Ludzie od wieków marzyli o tym, by wzbić się w niebo. Osobami, które walnie się do tego przyczyniły, byli Amerykanie, bracia Wright. Uznaje się ich za konstruktorów pierwszego udanego samolotu. A swoją przygodę z awiacją zaczęli od szybowców.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kiedy bracia Wright uporali się z rozwiązaniem skutecznych metod sterowania oraz analizą zasad aerodynamiki, skonstruowali cięższą od powietrza maszynę, która dzięki napędowi silnika spalinowego zdołała wzbić się w przestrzeń. Ich samolot oderwał się od ziemi pod koniec 1903 roku. Zanim do tego doszło, sporo czasu poświęcili na praktyczne ćwiczenia, dzięki użyciu pozbawionych silników szybowców.

Jak to możliwe, że szybowiec lata?

Podstawowe szkolenie szybowcowe można zrobić w dwa tygodnie. Wszystko zależy od liczby lotów, na które zdecydujemy się podczas nauki. Na ten cel trzeba przeznaczyć kilka tysięcy złotych, ale wrażenia są niezapomniane. Kiedy już w pełni opanujemy wszystkie niuanse szkolenia, możemy odbywać w powietrzu wielokilometrowe przeloty. Jak to możliwe? Konstrukcja szybowca pozwala na unoszenie się w atmosferze dzięki zamianie energii potencjalnej w postaci wysokości na ruch postępowy. Tłumacząc bardziej obrazowo, jest to spychanie w dół mas powietrza, tak jak to robią ptaki, paralotnie czy latawce. Każde z nich posiada regulowany płat, który może szybko zmieniać kąt, by skierować w dół opływające go powietrze. By zmniejszyć straty energii, szybowce są tak budowane, by wytwarzały jak najmniej oporów powietrza. Poruszają się lotem ślizgowym, a do długotrwałego utrzymywania się w atmosferze wykorzystują pionowe prądy powietrza. Uchodzą przy tym za jeden z najbezpieczniejszych obiektów latających na świecie. Doświadczony pilot szybowca omija miejsca, w których powietrze opada, a wybiera te, gdzie się wznosi, co pozwala mu na stabilny i długotrwały lot. 

Ile czasu może trwać lot szybowca?

Szybowiec może unosić się długi czas dzięki masom rozgrzanego promieniami słońca powietrza. Wznosi się ono ku górze, a wraz z nim wszystkie obiekty, które potrafią wykorzystać ten ruch. W trakcie lotu pilot wybiera właśnie takie miejsca, swobodnie przemieszczając się pomiędzy nimi, pokonując często przy tym spore odległości. Polskie rekordy w lotach szybowcowych wynoszą 35 godzin nieprzerwanego utrzymywania się w powietrzu. W 1949 roku dokonał tego S. Wielgus na szybowcu Komar. Dzisiejsze przepisy ograniczają wykonywanie czynności lotniczych do dziesięciu godzin na dobę, by nie dopuścić do wypadków powstałych na skutek przemęczenia. Prędkość, jaką może osiągać szybowiec, wynosi grubo ponad 100 km/h i to wyłącznie wykorzystując siły natury. W ten absolutnie bezemisyjny i bezszelestny sposób szybowiec może dolatywać nawet do stratosfery, co miało już miejsce w historii lotnictwa. Na ponad 16 tysiącach metrów człowiek musi używać już skafandrów kosmicznych, by poradzić sobie z ciśnieniem i temperaturą. W takim miejscu szybowiec pokonał 3000 kilometrów w ciągu jednego dnia. A to pewnie jeszcze nie koniec jego możliwości.

autor/źródło: redbull.com

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie