Informacje30 października 2015, 19:00,

Malarstwo i grafika o zabarwieniu historycznym w Górze Kalwarii

30 października 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy Marco Jaxa i Paweła Ber pn.: Malarstwo i grafika o zabarwieniu historycznym. Miejsce: Kalejdoskop Kultury, ul. Białka 9 w Górze Kalwarii. Wystawę można oglądać do 15 grudnia. Zapraszamy na wystawę.

Malarstwo i grafika o zabarwieniu historycznym w Górze Kalwarii

Marco Jaxa & Paweł Ber - artyści od lat związani z ziemią piaseczyńską. Głównym kierunkiem ich twórczej działalności jest malarstwo i grafika, to właśnie przez sztukę starają się oddać najpiękniejsze cechy regionu. Wystawa skupia w sobie wiele elementów, między innymi historię, która stanowi dla artystów podstawowy łącznik między widzem a obrazem. Zauroczenie tradycją, historią, malują interesujące elementy krajobrazu, zabytki kultury żydowskiej, ludzi i zwyczaje. Oprócz prac twórczych, byli organizatorami i uczestnikami wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, promujących powiat piaseczyński w kraju i za granicą. Większość prac artystów znajduje się w prywatnych kolekcjach, m.in. we Włoszech, Kanadzie, USA, Luksemburgu, Indiach, Hiszpanii, Anglii, Jordanii i Indonezji. Artyści należą do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (ZPAMiG).

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11550
Informacje28 października 2015, 19:00,

Spektakl Kolacja na cztery ręce w Konstancinie-Jeziornie

28 listopada 2015 roku o godz. 19.00 będzie można obejrzeć spektakl pt.: Kolacja na cztery ręce. Miejsce: KDK przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie KDK. Występują: Przemysław Stippa - Jerzy Fryderyk Händel, Leszek Zduń - Jan Sebastian Bach, Rafał Odrobina - Jan Krzysztof Schmidt (fortepian). W spektaklu rozbrzmiewa muzyka Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Händla. Wszystkie dzieła muzyczne wykonywane są na żywo, a to za sprawą powierzenia roli kamerdynera Schmidta pianiście. Obejrzyj spektakl pt.: Kolacja na cztery ręce.

Spektakl Kolacja na cztery ręce w Konstancinie-Jeziornie

KOLACJA NA CZTERY RĘCE znakomita sztuka teatralna autorstwa niemieckiego pisarza, publicysty, historyka kultury i muzykologa, Paula Barza przedstawia zdarzenie fikcyjne – spotkanie dwóch najwybitniejszych kompozytorów baroku: Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Händla. W rzeczywistości muzycy nigdy się nie spotkali. Konfrontacja dwóch genialnych twórców ukazuje, jak bardzo różnią się ich niezwykłe osobowości. W zachowaniu Händla dominuje porywczość i gwiazdorska pewność siebie najlepiej opłacanego artysty świata. Przybyły na spotkanie Bach, skromny kantor lipskiego kościoła, jest wręcz sparaliżowany obecnością sławnego kolegi. Kolacja, rozpoczęta kurtuazyjną wymianą grzeczności, stopniowo przeradza się w dyskusję nad znaczeniem sztuki i pozycją artysty. Coraz ostrzejsza wymiana zdań stopniowo ujawnia tajemnice, skrywane przez obu mężczyzn. Pojedynki na słowa i… utwory muzyczne podgrzewają atmosferę spotkania. Konwencja przedstawienia przenosi akcję sztuki w czasy współczesne. Zestawienie realiów świata baroku z dzisiejszą rzeczywistością staje się z jednej strony dodatkowym źródłem humoru, z drugiej zaś - sprzyja eksponowaniu ponadczasowych treści ukrytych w dziele Barza.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=11551