Informacje22 listopada 2018, 08:00,

Mała Syrenka - konkurs recytatorski przedszkolaków z gminy Piaseczno

22 listopada 2018 roku o godz. 9:00 odbędzie się konkurs recytatorski dla przedszkolaków z gminy Piaseczno - przedszkolak w świecie poezji "Mała Syrenka". Miejsce: Dom Kultury  w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno. Impreza pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Mała Syrenka - konkurs recytatorski przedszkolaków z gminy Piaseczno

Cele konkursu:
- popularyzowanie poezji dziecięcej wśród dzieci i rodziców,
- rozwijanie i prezentacja zdolności recytatorskich,
- zainteresowanie dzieci poezją,
- rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie,
-pobudzanie, odkrywanie aktywności twórczej dzieci,
- zachęcanie do występów na scenie,
- prezentacja umiejętności artystycznych dzieci,
- wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności,
- dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich.
Zasady uczestnictwa:
- konkurs przygotowany jest dla dzieci w 2 przedziałach wiekowych 3-4 i 5-6 lat,
- każda placówka typuje 2 dzieci z każdego przedziału wiekowego, wyłonionych podczas eliminacji wewnątrzprzedszkolnych.,
- konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego.
Kryteria oceny:
- interpretacja tekstu,
- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Ramowy program konkursu:
- godz. 9.00 – dzieci w wieku 3-4 lata
- godz. 12.00 – dzieci w wieku 5-6 lat

O kolejności występów decyduje kolejność zgłoszeń. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 9 grudnia 2018r. podczas Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się na rynku w Piasecznie. Zwycięscy zostaną poinformowani indywidualnie.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godzin eliminacji co może być spowodowane ilością zgłoszeń.
Kontakt : katarzyna.resiak@kulturalni.pl , tel. 519 388 690

Informacje23 listopada 2018, 19:00,

Stand Up Tomasza Jachimka w Piasecznie

23 listopada 2018 roku o godz. 20.00 zapraszamy na Stand Up w wykonaniu Tomasza Jachimka. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 40 zł. Kup bilet !

Stand Up Tomasza Jachimka w Piasecznie

Tomasz Jachimek to sceniczny weteran. Zacięcie satyryczne i ogromne doświadczenie sprawiają, że jest to komik, który potrafi zjednać sobie publiczność w każdym wieku. Energetyczny, publicystyczny, w kwestiach rodzinnych prześmiewczy, acz sentymentalny. Zapraszamy.