Informacje29 kwietnia 2016, 09:00,

Mała Syrenka - konkurs recytatorski przedszkolaków i uczniów klas 0 z gminy Piaseczno

29 kwietnia 2016 roku od godz. 9:00 odbędzie się konkurs recytatorski przedszkolaków i uczniów klas 0 z gminy Piaseczno pn.: Mała Syrenka. Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i UMiG Piaseczno informuje, że wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 odbędzie się drugi Konkurs Recytatorski Mała Syrenka. Impreza pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Zapraszamy.

MAŁA SYRENKA - KONKURS RECYTATORSKI PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW KLAS 0 Z GMINY PIASECZNO

Ramowy program konkursu Mała Syrenka:
- godz. 9.00 – dzieci w wieku 3-4 lata
- godz. 12.00 – dzieci w wieku 5-6 lat (w tym klasy 0)

O kolejności występów decyduje kolejność zgłoszeń. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 9 maja o godz. 10.00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury. Zwycięscy zostaną poinformowani indywidualnie .

Informacje25 kwietnia 2016, 19:12,

Projekt Zdrowa mama, zdrowe dziecko realizowany w Józefosławiu

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno uzyskała dofinansowanie w IV edycji konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” organizowanego przez Fundację NUTRICIA oraz Federację Polskich Banków Żywności. Projekt „Zdrowa mama, zdrowe dziecko” będzie realizowany w Filii Biblioteki w Józefosławiu.

PROJEKT ZDROWA MAMA, ZDROWE DZIECKO REALIZOWANY W JÓZEFOSŁAWIU

Projekt skierowany jest do kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, rodziców, przyszłych rodziców, dziadków i opiekunów dzieci do 1. roku życia. Informacje adresujemy również do pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, z których korzystają rodzice i opiekunowie dzieci do pierwszego roku życia oraz młode małżeństwa planujące jeszcze potomstwo.

Celem projektu jest promowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Pragniemy zwrócić uwagę na urozmaiconą dietę, odpowiednią w pełnowartościowe produkty, bogate w niezbędne składniki odżywcze oraz na optymalną liczbę posiłków i regularność ich spożywania. Chcemy uświadomić, że dobre nawyki żywieniowe kształtują się już podczas ciąży i w pierwszych latach życia dziecka, co wpływa na jego zdrowie teraz i w przyszłości. Celem projektu jest również zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego. Chcemy także zapoznać uczestników z programem „1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

PROJEKT ZDROWA MAMA, ZDROWE DZIECKO REALIZOWANY W JÓZEFOSŁAWIU

Podczas projektu zrealizujemy pięć warsztatów edukacyjnych przekazując praktyczną wiedzę na temat najnowszych zaleceń żywieniowych o tematyce: prawidłowe żywienie podczas ciąży, dieta mamy karmiącej, dlaczego warto karmić piersią, zbilansowana dieta dziecka, rozszerzanie diety dziecka. Warsztaty będą przeprowadzone według „6 złotych zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni”. Podczas warsztatów dla dorosłych będzie zapewniona opieka dla dzieci uczestników w formie zajęć o zdrowym żywieniu. W czerwcu będziemy uczestniczyć w Pikniku dla Mieszkańców Józefosławia, podczas którego przeprowadzimy pokaz kulinarny. Następnie w Bibliotece odbędą się warsztaty kulinarne dla dorosłych oraz dla dzieci. Podczas warsztatów będziemy promować zdrową żywność w formie poczęstunku, a także dostępne w Bibliotece książki na temat zdrowego odżywiania i prawidłowych nawyków żywieniowych. Z pokazu oraz warsztatów kulinarnych powstanie e-book – broszurka z przepisami oraz 6 złotymi zasadami zdrowego odżywiania opracowanymi przez eksperta żywieniowego. Będzie on dostępny za darmo na stronie Biblioteki.

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, poświęconego edukacji żywieniowej kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców dzieci w pierwszym roku życia. Szczegółowa wiedza na ten temat i przydatne narzędzia dla rodziców dostępne są na stronie www.1000dni.pl.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii