Informacje22 lipca 2016, 21:30,

Makbet - Kino Plenerowe w Piasecznie

22 lipca 2016 roku o godz. 21:30 zapraszamy na projekcję filmu pt.: Makbet, w ramach Wakacyjnego Kina Plenerowego w Piasecznie. Miejsce: parking miejski przy UMiG Piaseczno.

MAKBET - KINO PLENEROWE W PIASECZNIE

Makbet / Macbeth - szkocki generał Makbet, za namową swojej ambitnej żony, postanawia użyć niegodziwych środków w celu zdobycia władzy i obalenia króla. Producenci oscarowego Jak zostać królem przedstawiają ponadczasową opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. Krwawa gra o tron w średniowiecznej Szkocji z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych. Wiedźmy przepowiadają wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.

Zapraszamy na film w ramach akcji Kino Plenerowe w Piasecznie.

Informacje24 lipca 2016, 17:00,

Światowe Dni Młodzieży ŚDM 2016 - Rynek Muzyczny Piaseczno

24 lipca 2016 roku o godz. 17.00 zapraszamy na Rynek Muzyczny do Piaseczna, gdzie odbędą się koncerty w ramach Światowych Dni Młodzieży ŚDM 2016. Miejsce: Rynek, Pl. Piłsudskiego w Piasecznie. Organizatorzy: UMiG Piaseczno, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Parafie Dziekanatu Piaseczyńskiego, Centrum Kultury w Piasecznie.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - RYNEK MUZYCZNY PIASECZNO

Rynek Muzyczny Światowe Dni Młodzieży:
godz. 17.00 - CHÓR ACCENTUS z Zalesia Górnego pod dyrekcją Jacka Soleckiego EFEKT MOTYLA - grupa GeDeoN działająca przy Parafii Św. Anny w Piasecznie pod kierownictwem Andrzeja Królikowskiego.
godz. 20.30 - koncert grupy TGD (Trzecia Godzina Dnia) - to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co "ubraną w dźwięki" modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny ale przede wszystkim Ewangelia czyli Dobra Nowina o Jezusie.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY ŚDM 2016 - RYNEK MUZYCZNY PIASECZNO