Informacje28 kwietnia 2013, 00:00,

Majówka z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową

Zbliża się długi weekend i co tu zrobić z wolnym czasem? My wiemy: pojechać na majówkę z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową. Wycieczki odbędą się 1, 3 i 5 maja 2013 roku. Pociąg odjeżdża o godz. 11:00 z peronu Piaseczno Miasto Wąskotorowe, jedzie do Tarczyna Ruda, gdzie odbywa się pochód 1 majowy, a później jedzie na łono natury do Runowa.

MAJÓWKA Z PIASECZYńSK¡ KOLEJ¡ W¡SKOTOROW¡

W Runowie będziemy palić ognisko, będzie catering, Miasteczko Westernowe rozpocznie swój sezon. Dodatkową atrakcją będą przejażdżki drezynami oraz lokomotywą spalinową. Jeśli wszystko się uda, to będą również kucyki. Powrót planowany jest na godz. 16:00! Jeżeli będzie duża frekwencja, to się nie martwcie – uruchomiony będzie drugi pociąg.

Zapraszamy na Majówkę z Ciuchcią. Szczegółowe informacje na stronie PGTKW, gdzie można dokonać rezerwacji online: www.kolejka-piaseczno.com
autor/źródło: Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej

Informacje27 kwietnia 2013, 00:00,

Akcja honorowego krwiodawstwa w Klarysewie

Parafia Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie już po raz 13. organizuje akcję honorowego krwiodawstwa. Pomóc innym będzie można już w najbliższą niedzielę 28 kwietnia 2013 roku. Krew będzie pobierana od godz. 9.30 do 14.00 w sali pod kościołem przy ul. Słonecznej 20. Akcję honorowego krwiodawstwa w Klarysewie organizują: ks. Tadeusz Jamka - proboszcz parafii w Klarysewie, ks. płk Zenon Surma - krajowy duszpasterz dawców krwi i Dariusz Piotrowski - dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Kolejna akcji odbędzie się 9 czerwca 2013 r. w tym samym miejscu.

Akcja honorowego krwiodawstwa w Klarysewie
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna