Informacje13 maja 2007, 00:00,

Majówka nad rzeką Jeziorką w Parku Zdrojowym

Szkoła Muzyczna I-go Stopnia w Konstancinie, wspólnie z Konstancińskim Domem Kultury zapraszają Eleganckie Panie i Szanownych Panów do przeniesienia się w stare dobre czasy poprzez Bramę Czasu, jaką będzie: Majówka nad rzeką Jeziorką. Majówka odbędzie się w niedzielę 20 maja 2007 roku, w godzinach: 12:00 -19:00. Miejsce majówki: Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna.

Po raz czwarty będziemy wspominać jak odpoczywano i bawiono się w tym miejscu 100 lat temu, gdy rodził się nowy podwarszawski kurort- letnisko. Mile widziane stroje z epoki lub nawiązujące do nich. Wdzięk Pań i szarmancja Panów pilnie pożądana.

Majówka nad rzeką Jeziorką w Konstancin-Jeziorna

Zaprosimy Miłych Państwa do Salonu Muzyczno-Literackiego, w którym:
- muzykę ogródkową zagra Kwintet Belle Epoque;
- szlagiery przedwojennych kabaretów z wdziękiem Ordonki wykona Bożena Zalewska;
- o architekturze Konstancina opowie Tomasz Lachowski;
- życie codzienne dawnego letniska - uzdrowiska wspominać będą członkowie Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancin;
- radość tańca pokaże zespół Sonata;
- rozrywkę miejską zaprezentuje Teatr na Walizakch;
- dla dzieci przygotowane są atrakcje w ogródku jordanowskim;
- do wspólnego tańca poproszą fordanserzy płci obojga.

Po raz pierwszy zaprosimy Państwa do Starego Odeonu, na arcyciekawą prelekcję Konrada Zarębskiego o starym kinie ilustrowaną filmami oraz na prezentację mody z kurortów. Ponadto w pasażu będzie można zakupić eleganckie wyroby, natomiast w restauracji posilić się, a w kawiarence osłodzić pobyt pysznym ciastkiem. Mistrz Warowny wystawi swoje fotografie z poprzednich Majówek, a także zrobi każdemu chętnemu zdjęcie. Portrety odręczne wykona artysta. Zarówno romantyczne dorożki jak i superszybkie automobile przewiozą chętnych alejami parkowymi. Na zakończenie majówki odbędzie się potańcówka pod drzewami, do której zachęci nas orkiestra Rondo.

Organizatorami Majówki nad rzeką Jeziorką jest: Konstanciński Dom Kultury oraz Szkoła Muzyczna w Konstancinie. Informację o majówce otrzymaliśmy od Michała Szanduła ze Szkoły Muzycznej w Konstancinie, w ramach naszej rozpoczętej współpracy (współpracują z nami). Więcej informacji o Majówce nad rzeką Jeziorką przeczytacie na stronie Szkoły Muzycznej: muzyczna.wizje.net/majowka, oraz stronie Konstancińskiego Domu Kultury: www.kdk-info.pl. Serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje13 maja 2007, 00:00,

Kierowcy! Noga z gazu! Fotoradary na naszych drogach

Jak donosi gazeta podwarszawska Nad Wisłą, niebawem na naszych drogach pojawi się 6 stałych fotoradarów. Pierwszy stanie w Górze Kalwarii na krajowej 50 od strony Grójca. Można się ich na pewno spodziewać na 7 (szosa krakowska) i 79 (Piaseczno - Góra Kalwaria). Czy zmniejszy to liczbę wypadków i ograniczy brawurę kierowców?
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria
Tematy: