Informacje15 maja 2008, 00:00,

Majówka Nad Rzeką Jeziorką - Park Zdrojowy Konstancin

Konstanciński Dom Kultury, Szkoła Muzyczna w Konstancinie, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, oraz Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają na kostiumową imprezę w plenerze: MAJÓWKA NAD RZEK¡ JEZIORK¡. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 maja 2008 roku, w godzinach od 13:00 do 19:00 w Parku Zdrojowym, Konstancin Jeziorna. Przyjdź na Majówkę Nad Rzeką Jeziorką.

Majówka Nad Rzeką Jeziorką - Park Zdrojowy Konstancin

Majówka Nad Rzeką Jeziorką: Już po raz piąty, wehikuł czasu przeniesie nas do Konstancina jako letniska-uzdrowiska, w lata jego świetności. W tym roku przybliżymy Państwu atmosferę szalonych lat 20. i 30. ubiegłego wieku, które niewątpliwie miały swój nieodparty urok, pozostawiły niezatarty ślad w historii i świadomości ówczesnego człowieka i w znacznym stopniu wpłynęły na życie następnych pokoleń. W tym roku odrzucamy ciasne gorsety i przeładowany akcesoriami belle époque! Chłopczyce, Uwodzicielki, Damy a także elegancko ubrani Panowie! Uwzględnijcie w osobistych planach dzień 18 maja, z pewnością warto. Zapraszamy na Majówkę Nad Rzeką Jeziorką.

Majówka Nad Rzeką Jeziorką program imprezy:

13:00 Zespół taneczny "Sonata", KDK, kier. L. Leszczyńska.
14:10 "Melodie z tamtych lat", Studio Piosenki, Szkoła Muzyczna w Konstancinie.
14:40 "W przedwojennej Warszawie", kabaret cz. I.
15:20 Taniec towarzyski, kier. A. Karpińska.
15:30 "Nie tylko tango", koncert instrumentalny.
16:10 "W przedwojennej Warszawie", kabaret cz. II.
17:00 "Barytonów czar", koncert zespołu wokalnego "Voice Band".
18:00 "Dancing w Kasynie", potańcówka, gra Orkiestra Rondo.

Majówka Nad Rzeką Jeziorką atrakcje towarzyszące:

- "Rejs parostatkiem” - Teatr mimów "Akt".
- "Altana spotkań" goście: Tadeusz Władysław Świątek, Towarzystwo Miłośników - Piękna i Zabytków Konstancina.
- Prezentacja starych automobili.
- Fotograf, portrecistka.
- Wystawa fotograficzna willi konstancińskich, autor: Tomasz Myśluk.
- Przejażdżki łódką po Jeziorce, pasaż handlowy, kawiarenka, piknik na trawie, loteria i inne atrakcje. Zapraszamy na Majówkę do Parku Zdrojowego w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje12 maja 2008, 00:00,

Paweł Beręsewicz w Bibliotece Publicznej Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem autorem książek z wierszami i opowiadaniami dla dzieci. Spotkanie odbędzie się w piątek 16 maja 2008 roku. Na godzinę 9:00 zapraszamy do Filii Piaseczno - Osiedle ul. Szkolna 9, natomiast o godzinie 10:45 do Oddziału dziecięcego Biblioteki ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. W trakcie spotkań z Pawłem Beręsewiczem, Biblioteka organizuje kiermasz książek. Informację o spotkaniu, otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Paweł Beręsewicz

Paweł Beręsewicz to anglista, tłumacz i leksykograf. Przez wiele lat uczył języka angielskiego w jednym z warszawskich liceów. Współautor Wielkich słowników angielsko-polskiego i polsko-angielskiego PWN-Oxford. Paweł Beręsewicz jest autorem książek z wierszami i opowiadaniami dla dzieci, m. in. Lalek Dorotki i Wieści Domowych. Tata Maćka i Dorotki. Więcej informacji na temat Pawła Beręsewicza, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.pawelberesewicz.neostrada.pl Zapraszamy na piątkowe spotkanie z Pawłem Beręsewiczem w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno