Informacje22 maja 2013, 00:00,

MAJÓWKA NA ZIMNYCH DO£ACH W żABIEńCU

Nadleśnictwo Chojnów zaprasza na MAJÓWKę, która odbędzie się 25 maja 2013 roku w godz. 12.00 - 18.00, na terenie obiektu turystycznego Zimne Doły w żabieńcu. W programie majówki organizatorzy zaplanowali m.in.: występy dzieci z Gimnazjum nr 2 i ze Złotokłosu, koncert zespołu Leśne Echo, konkursy organizowane przez Nadleśnictwo Chojnów oraz Państwową Straż Pożarną, pokazy strażackie i pokazy udzielania pierwszej pomocy, wystawa dużych bojowych wozów strażackich, spektakl teatralny Rozmowy przy wycinaniu lasu, rozdanie nagród w konkursie Różnorodność biologiczna Polski. Zapraszamy na Majówkę.

MAJÓWKA NA ZIMNYCH DO£ACH W żABIEńCU
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje21 maja 2013, 00:00,

Uroczystości w Słomczynie i Cieciszewie związane z rocznicą Powstania Styczniowego

21 maja 2013 roku odbędzie się finał gminnych obchodów 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna zaprasza i zachęca mieszkańców do udziału we mszy św. oraz uroczystościach przed pomnikiem w Cieciszewie. Msza św. w intencji ojczyzny i poległych w jej obronie zostanie odprawiona w kościele pw. św. Zygmunta w Słomczynie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 13:00. Udział w nim wezmą władze gminy, miejscy radni, poczty sztandarowe, a także uczniowie ze szkoły w Słomczynie. Ciąg dalszy rocznicowych uroczystości (ok. godz. 14:30) odbędzie się przed pomnikiem bohaterów Powstania Styczniowego w Cieciszewie. Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna zaprasza i zachęca mieszkańców do udziału we wtorkowych obchodach 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.