Informacje23 października 2016, 17:00,

Maja Troszkiewicz - wystawa malarstwa Progres w Starej Iwicznej

23 października 2016 roku o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mai Troszkiewicz pt. "Progres". Odbędzie się również wernisażowy koncert w wykonaniu Chóru Oktawa pod kier. Magdaleny Świderek. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

MAJA TROSZKIEWICZ - WYSTAWA MALARSTWA PROGRES W STAREJ IWICZNEJ

Wystawa ta jest szczególnie nam bliska, gdyż pani Maja od lat rozwijała swój talent plastyczny pod skrzydłami instruktorów malarstwa w GOK Lesznowola - p. Urszuli Słowińskiej, p. Jana Drewicza i p. Sylwii Wyszkowskiej. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z niezwykle ciekawym malarstwem Artystki.

MAJA TROSZKIEWICZ - WYSTAWA MALARSTWA PROGRES W STAREJ IWICZNEJ

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

Maja Troszkiewicz o sobie - malarstwem zajmuję się od kilku lat. Interesuję się różnymi technikami malarskimi, posługując się przemiennie akwarelą, farbami olejnymi, akrylem, tuszem chińskim, temperą. Nieobce jest mi malowanie na szkle, czy jedwabiu. Ostatnio zafascynowała mnie technika monotypii, którą poznałam w czasie ukończonych właśnie Studiów Podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Jestem założycielką Grupy Twórczej ASPEKT, skupiającej absolwentów naszego Wydziału i organizatorką wystawy podyplomowej członków Grupy na OFF Piotrkowskiej w Łodzi. Chętnie uczestniczę w plenerach organizowanych przez GOK Lesznowola, Zamek Królewski, czy Staromiejski Dom Kultury w Warszawie. Swoje prace prezentowałam na wystawach zbiorowych, poplenerowych i indywidualnych. Mam nadzieję, że moja najnowsza wystawa dostarczy Państwu wielu wrażeń.

Informacje24 października 2016, 16:30,

Konferencja Rewitalizacja Piaseczna

24 października 2016 roku w godzinach 16:30 - 19:00 odbędzie się Konferencja dotycząca Rewitalizacji Piaseczna. Miejsce: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno ul. Tadeusza Kościuszki 5, Piaseczno. Pytania dotyczące bezpłatnej konferencji oraz tematu rewitalizacji - proszę kierować do Honoraty Kalicińskiej 22/756-20-08, kalicinska@piaseczno.eu

KONFERENCJA REWITALIZACJA PIASECZNA

Program Konferencji Rewitalizacja Piaseczna:
16:30 - Powitanie Gości i rozpoczęcie Konferencji - Zastępca Burmistrza Daniel Putkiewicz
16:40 - Ogólne informacje nt. Projektu – Kierownik Projektu Honorata Kalicińska
16:50 - Krótki zarys dot. rewitalizacji - Jacek Gralczyk
17:10 - Prezentacja wniosków ze spotkań z reprezentacjami aktywnych grup społecznych
oraz omówienie Open Space i Warsztatów z Młodzieżą - Jacek Gralczyk i Karolina Koguciuk
17:40 - Podsumowanie w postaci interaktywnej mapy rewitalizacji http://piaseczno.e-mapa.net/ przy wykorzystaniu najnowszych technologii GIS na terenie Miasta Piaseczno – Piotr Kalbarczyk
18:00 - Dyskusja
19:00 - Zakończenie Konferencji.