Informacje7 kwietnia 2018, 15:00,

MAGIA TKANINY wystawa prac Anny Buczkowskiej w Konstancinie

7 kwietnia 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Anny Buczkowskiej pn.: MAGIA TKANINY. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 6 maja 2018.

MAGIA TKANINY WYSTAWA PRAC ANNY BUCZKOWSKIEJ W KONSTANCINIE

Twórczość Anny Buczkowskiej jest wyrazem połączenia kunsztu z żywą reakcją na otaczający świat i nurtujące go problemy. Artystka przekracza zakres typowych dla tkaniny rozwiązań formalnych, wykorzystuje w swojej twórczości materiały takie jak flizelina, folia i gąbka, dodaje też niekiedy do swoich kompozycji przedmioty codziennego użytku. Od pewnego czasu zajmuje się głównie malarstwem. Wystawa jest pokazem tkanin z różnych okresów jej bogatej i ekscytującej twórczości uzupełnionym przez kilka obrazów.

Informacje3 kwietnia 2018, 07:00,

Akcja Bezpieczny Dom Bezpieczna Ulica w Mysiadle - Razem Bezpieczniej

Policjanci z Piaseczna i Lesznowoli w dniach od 3 do 6 kwietnia 2018 roku na terenie Mysiadła przeprowadzą wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego i przestrzegania prawa oraz integracji mieszkańców wokół wspólnej sprawy, jaką jest bezpieczeństwo publiczne.

AKCJA BEZPIECZNY DOM BEZPIECZNA ULICA W MYSIADLE - RAZEM BEZPIECZNIEJ

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski podjął decyzję o skoordynowaniu szeregu działań prewencyjnych na terenie Mysiadła gm. Lesznowola. Celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, w tym zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym.

Ważnym elementem projektu ma być podniesienie świadomości społecznej w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego. Służyć ma temu prowadzona równocześnie akcja informacyjna wśród mieszkańców Mysiadła.

Skoordynowane patrole policyjne w tym funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego swoje działania na ulicach Mysiadła przeprowadzą w dniach 3- 6 kwietnia br.

Nasze działania uwzględniają informacje i uwagi o miejscach niebezpiecznych, pochodzące od mieszkańców.

Jednak nadal można zgłaszać swoje propozycje i spostrzeżenia o miejscach, wymagające uwagi funkcjonariuszy Policji i służb miejskich. A służy temu np.:
- aplikacja internetowa Policji: „Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa” - gdzie jest możliwość zgłaszania wszelkich incydentów według kategorii zdefiniowanych przez Policję
- aplikacja mobilna Policji: „Moja Komenda” – służącej do lokalizacji posterunków i komisariatów policji oraz dzielnicowych- funkcjonariuszy odpowiedzialnych za swoje rejony, umożliwiającej użytkownikom bezpośredni telefoniczny i mailowy kontakt z właściwym dzielnicowym.

Inicjatorem działań ze strony mieszkańców jest radny Gminy Lesznowola Pan Marcin Kania.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie