Informacje20 lutego 2009, 00:00,

Magia Tańca niedzielny koncert karnawałowy w Piasecznie

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego oraz Parafia pw. Świętej Anny w Piasecznie serdecznie zapraszają na koncert karnawałowy MAGIA TAńCA, w wykonaniu Teatru Tańca Szansa. Koncert odbędzie się w niedzielę 22 lutego 2009 roku o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Parafialnego przy kościele św. Anny w Piasecznie, pl. Piłsudskiego 10. Gościnnie wystąpią: Zespół Styl oraz Studio Scena. Reżyseria i choreografia: Andrzej Gołębiewski. Wstęp wolny. Koncert jest dofinansowany przez samorząd Powiatu Piaseczyńskiego w ramach projektu "Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009".

W programie koncertu karnawałowego Magia Tańca:
- fragment premiery spektaklu opartego na motywie tanga Zazdrość,
- fragment premiery musicalu Dracula,
- tańce towarzyskie w stylizacji sceniecznej,
- tańce latynoamerykańskie: jive, cha cha, rumba, samba, paso doble,
- standardy: walc angielski, walc wiedeński, foxtrot, tango,
- taniec współczesny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje21 lutego 2009, 00:00,

Konkurs WIELKANOCNY JARMARK w gminie TARCZYN

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn ogłosił I edycję konkursu plastycznego WIELKANOCNY JARMARK. Tematyka konkursu nawiązuje do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy: symbolika, obrzędy, zwyczaje, wystrój, dekoracje. Kategorie prac: pisanka, kartka świąteczna oraz stroik. Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów oraz osób dorosłych. Prace należy przesyłać do Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Księdza Czesława Oszkiela 3 w Tarczynie. Termin nadsyłania prac upływa 3 kwietnia 2009 roku. Więcej informacji na temat konkursu Wielkanocny Jarmark, można uzyskać telefonicznie pod numerem: (022) 727-71-96

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu Wielkanocny Jarmark, jedną pracę wykonaną samodzielnie. Dopuszczalne są prace zbiorowe (np. rodzinne). Technika wykonania pracy plastycznej: rysunek, malarstwo, wydzieranka, technika mieszana (np. collage), prace przestrzenne. Preferowane użycie materiałów naturalnych. Każda zgłoszona do konkursu praca plastyczna powinna być opatrzona trwale umocowaną i nie uszkadzającą kompozycji kartą informacyjną zawierającą imię i nazwisko, wiek autora (kategoria), adres, nazwę szkoły tel. kontaktowy. Po ogłoszeniu wyników, prace laureatów konkursu zostaną wyeksponowane na wystawie w sali Ośrodka Kultury.

Celem wielkanocnego konkursu Wielkanocny Jarmark jest: propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi, rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej, pogłębienie wiedzy na temat symbolu i znaczenia jajka w obrzędowości ludowej, stworzenie możliwości do indywidualnej oraz rodzinnej, grupowej działalności artystycznej, a poprzez to rozwijanie zdolności, odkrywanie możliwości i pogłębienie więzi rodzinnych oraz popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do konkursu.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Tarczyn