Informacje24 kwietnia 2014, 00:00,

Maciej Fortuna Trio Niedziela z Jazzem Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Niedzielę z Jazzem, która odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku, o godzinie 19.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpi zespół Maciej Fortuna Trio. Wstęp 15 złotych. Maciej Fortuna Trio to: trąbka, kontrabas i perkusja. Skład trochę nietypowy i bardzo wymagający, zarezerwowany dla mistrzów. ...To muzyka wciągająca słuchacza w obszary nowych doznań estetycznych i emocjonalnych. W imieniu organizatorów zapraszamy na niedzielę z jazzem w Piasecznie.

Maciej Fortuna Trio Niedziela z Jazzem Piaseczno

Maciej Fortuna to jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych, który do współpracy przy realizacji niniejszego projektu zaprosił doświadczonych muzyków: jednego z najznakomitszych polskich kontrabasistów - Piotra Lemańczyka oraz świetnego, wysoko cenionego w naszym kraju perkusistę - Krzysztofa Gradziuka. W dniu 8 stycznia 2012 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Maciej Fortuna Trio - „Solar Ring”. Tego dnia, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, zespół w składzie: Maciej Fortuna (tp, fl), Piotr Lemańczyk (db) i Frank Parker (dr), zagrał koncert transmitowany na żywo na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia. W grudniu 2012 r. ukazał się drugi album zespołu - koncertowe wydawnictwo “Sahjia”, dokumentujące rozwój zespołu w czasie dwóch lat działalności. Rok 2013 to nowe kompozycje, nowe wydarzenia, i kolejny album. Po kliknięciu w link obejrzeć można klip z wydawnictwa At Home, które ukazało się w końcu maja 2013 roku.


Maciej Fortuna, Piotr Lemańczyk i Krzysztof Gradziuk nie ograniczają się do wykorzystywania elementów charakterystycznych dla mainstreamowego jazzu, lecz w wyjątkowy sposób łączą nowe, niespotykane dotychczas efekty sonorystyczne swoich instrumentów z wirtuozerią najwyższej próby, przez co utwory z debiutanckiego "Solar Ring" brzmią świeżo i zaskakują nowymi aranżacjami. W muzyce Trio można spotkać nowe, niecodzienne brzmienia trąbki akustycznej, które w połączeniu z wirtuozerią członków zespołu tworzą niesamowity ładunek muzycznej energii. Muzyka Trio emanuje wewnętrznym ciepłem. Oddaniem. Wiarą. Czy jest to świetny jazz? Nie, to coś więcej niż tylko to. Wielka muzyka!

Maciej Fortuna - trębacz, kompozytor, aranżer. Jest doktorem sztuk muzycznych, magistrem prawa, producentem muzycznym, prowadzi wydawnictwo płytowe. Wykłada również na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Maciej Fortuna występuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Współpracuje z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej oraz z wieloma artystami ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Ma w swoim dorobku siedem w pełni autorskich płyt: Maciej Fortuna Quartet „Lost Keys” - nominowaną do nagrody Fryderyki 2011, Maciej Fortuna Trio: „Solar Ring”, „Sahjia”, “At Home” oraz trzy płyty nagrane z użyciem live electronics: „In The Small Hours”, „1” orz “LIVE”. Ponadto, Fortuna nagrał kilkadziesiąt płyt z różnymi zespołami, wielokrotnie za granicą w międzynarodowych składach (jak np. Mack Goldsbury Quartet feat. Maciej Fortuna „Live At CoCo’s”). Oprócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi i poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, Fortuna eksperymentuje też z innymi gatunkami muzycznymi. Bardzo dużo pracuje z wykorzystaniem live electronics, tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne, produkcje video. Strona internetowa: http://maciejfortuna.pl


Piotr Lemańczyk - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Należy do grona wybitych muzyków europejskiej sceny jazzowej. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors '95 i '96 w Krakowie. Laureat konkursu Jazz nad Odrą '96 - nagroda za kompozycje oraz zwycięzca Pomorskiej Jesieni Jazzowej '96, gdzie otrzymał 'Złoty Klucz do Kariery'. Jest członkiem wielu czołowych, polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu 'Beatlejazz'. Często współpracuje z gwiazdami światowego jazzu takimi jak: Jerry Bergonzi, Tim Hagans, Gary Novak, Dave Kikoski, Seamus Blake, Clarence Penn, Brian Melvin, Avishai Cohen (tp), Jakob Dinesen, Rivo Taffenau, Pierre Blanchard, Tyler Hornby, Kent Sangster, Gus Dahlberg, Jonatan Rautio. Nagrał pięć autorskich płyt: 'Follow The Soul', 'Freep', 'Village Time', 'Naha People' oraz ‘Guru’. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej. Ponadto brał udział w nagraniu ponad trzydziestu płyt z wybitnymi artystami polskiej sceny jazzowej. Wraz z Jackiem Kochanem i Jerry Bergonzim został nominowany do nagrody FRYDERYK 2011 w kategori JAZZOWY ALBUM ROKU. Często występuje z Maciejem Sikałą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Adamem Pierończykiem. Strona internetowa: http://www.piotrlemanczyk.com

Krzysztof Gradziuk – perkusista jazzowy, pedagog, absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2003 otrzymał semestralne stypendium Hohschule fur Musik und Theater w Lipsku (Niemcy), a w roku 2004 brał udział w Summer Jazz Workshop w Louisville (USA) w klasie Johna Riley i Steve'a Davisa. W 2004 r. został również wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Od 2001 członek tria fortepianowego RGG, jednego z czołowych zespołów jazzowych w Polsce. Zespoły, w których również występuje na stałe to: Maciej Obara Quartet, Anna Gadt Quartet, Maciej Fortuna Trio, Daniel Popiałkiewicz Quartet, Leszek Kułakowski Trio. Obecnie jest wykładowcą w klasie perkusji w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Zdobywca wielu nagród na festiwalach i konkursach. Współpracował i współpracuje z muzykami, takimi jak: Thomas Gustafsson, Tomasz Stańko, Antoine Roney, Avishai Cohen, Piotr Wojtasik, Jakob Dinesen, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Maciej Sikała, Jacek Niedziela, Wojtek Niedziela, Grzegorz Nagórski, Adam Pierończyk, Bernard Maseli, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Jarosław Śmietana, Anna Serafińska, Dominik Wania, Paweł Tomaszewski, Robert Majewski, Wojtek Majewski, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Adam Kowalewski, Mateusz Kołakowski, Orkiestra Kameralna AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia i wielu innych.
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 kwietnia 2014, 00:00,

W zaczarowanym lesie - Bajkowa Niedziela


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: W ZACZAROWANYM LESIE, w wykonaniu Agencji Artystycznej DUR-MOLL. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 kwietnia 2014 roku, o godzinie 14.30 i 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy!

W zaczarowanym lesie - Bajkowa Niedziela

Agencja Artystyczna DUR-MOLL "W zaczarowanym lesie" to pełna magii i czarów opowieść o sile przyjaźni. Dominika gubi w lesie pieska. Tylko odwaga i dobre serce mogą sprawić, że przyjaciele w końcu się odnajdą. Więcej informacji na stronie http://durmoll.pl

W zaczarowanym lesie - Bajkowa Niedziela
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie