Informacje12 grudnia 2011, 00:00,

MACIEJ FORTUNA QUARTET - Wtorek Jazzowy Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 13 grudnia 2011 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpi Maciej Fortuna Kwartet w składzie: Maciej Fortuna - trąbka, fluegelhorn, Przemysław Raminiak - fortepian, Piotr Lemańczyk/ Andrzej Święs - kontrabas, Frank Parker - perkusja. Wstęp 15 złotych normalny, 10 złotych ulgowy. Zapraszamy.

MACIEJ FORTUNA QUARTET

Maciej Fortuna Quartet zrodził się z zapoczątkowanego w 2008 roku projektu perkusisty – Franka Parkera i trębacza Macieja Fortuny, którzy po serii koncertów zaprosili do współudziału w trasie koncertowej: pianistę – Przemysława Raminiaka i kontrabasistę – Andrzeja Święsa. Obecnie muzykiem, który często dołącza do składu, zastępując Andrzeja Święsa jest kontrabasista Piotr Lemańczyk. Połączenie znakomitego warsztatu muzyków, ich doświadczenia oraz wyrazistych osobowości zaowocowało solidną porcją energetycznego mainstream'owego jazzu na światowym poziomie, bardzo dobrze przyjętego przez wymagającą publiczność m.in. Krakowskich Zaduszek Jazzowych, Jazzu nad Sanem czy klubu Od Nowa w Toruniu. Trasa koncertowa wspierana była medialnie przez: Radiową Dwójkę, Polskie Radio PiK, Jazz Forum, Diapazon, Serpent.pl oraz O.pl Polski Portal Kultury.

Maciej Fortuna Quartet to raczej projekt eksperymentalny, niż zespół. Formuła MFQ jest wciąż otwarta, niezmienna pozostaje jedynie forma kwartetu. Jest to muzyka z najwyższej półki – współczesna odmiana jazzu silnie bazującego na improwizacji. Praca w tym projekcie polega na założonym z góry braku prób – są jedynie koncerty, po których następuje niekiedy sesja nagraniowa, w pełni improwizowana, nagrywana „na setkę”. W ten sposób powstała debiutancka płyta „Lost Keys” – nagrana po jesiennej trasie w 2009 roku. Więcej informacji na stronie: myspace.com/fortunaquartet
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 grudnia 2011, 00:00,

Świeczowisko, czyli przy herbacie świecach granie śpiewanie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na ŚWIECZOWISKO, czyli przy herbacie oraz świecach granie i śpiewanie, które odbędzie się 16 grudnia 2011 roku, o godzinie 19.00 w sali Centrum Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy mieszkańców na Świeczowisko w Piasecznie.

Świeczowisko
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno