Informacje15 lipca 2008, 00:00,

M£ODZIEżOWY KLUB WOLONTARIUSZA - Zalesie Górne

W maju 2008 roku z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie (p. Bogusławy Meissner) i Gimnazjum w Zalesiu Górnym (p. Wandy Szczycińskiej) ruszył Młodzieżowy Klub Wolontariusza w Zalesiu Górnym (MKW). Opiekunem i koordynatorem Klubu Wolontariatu jest właśnie p. Wanda Szczycińska, a siedzibą Gimnazjum w Zalesiu Górnym (gmina Piaseczno). Młodzieżowy Klub Wolontariusza ruszył z działaniami: pomaga starszym paniom, dzieciom z oddziałów onkologicznych, które przyjeżdżają tu na obozy oraz w pielęgnowaniu podwórza przy Ośrodku Zdrowia. Na początek do Młodzieżowego Klubu Wolontariusza zgłosiło się około 25 osób.

W międzyczasie wśród wolontariuszek narodził się pomysł, żeby odnowić stołówkę w Szkole Podstawowej (Gimnazjum również z niej korzysta). Najpierw trzy wolontariuszki (Ala Jordan, Ola Rączka, Marysia Sapieżyńska) ustaliły wszystko z p. Szczycińską opiekunką Młodzieżowego Klubu Wolontariusza, następnie zrobiły projekt stołówki z p. Giersz - szkolną panią od plastyki. Projekt zaprezentowały pani dyrektor Szkoły Podstawowej i uzyskały akceptację. W końcu rozpoczęto pracę, która w sumie trwała pięć dni (23-27.06.2008). Nie obyło się oczywiście bez drobnych potknięć, ale wspólnymi siłami dwudziestu wolontariuszy zakończono remont. Czy nam się to udało? Sami oceńcie! Zdjęcia możecie obejrzeć na stronie internetowej: www.aktywnespolecznosci.pl
autor/źródło: Alicja Jordan - Młodzieżowy Klub Wolontariusza Zalesie Górne

Informacje15 lipca 2008, 00:00,

Wycieczka rowerowa do Warki - Klub Pędziwiatr Piaseczno

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na niedzielną wycieczkę rowerową: CZY PILICA P£YNIE PO STAREMU. Wycieczka rowerowa, odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 lipca 2008 roku. Podczas wycieczki sprawdzicie, czy Pilica płynie po staremu i udowodnicie, że z Piaseczna do Warki można przejść piechotą stawiając tylko jeden krok. Trasa wycieczki zaplanowana jest na dystansie około 50 km. Organizatorzy, zaplanowali krótki piknik nad Pilicą i powrót z Warki pociągiem Kolei Mazowieckich. Nie trać czasu i skorzystaj z wycieczki do Warki!

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 20 lipca 2008 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piasmkzapowiedzi.blox.pl (współpracują z nami). Zapraszamy na wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno