Informacje7 lutego 2017, 10:00,

Lutnia i Lutoniusz - Księżniczka Muzalinda w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


7 lutego 2017 roku o godz. 10:00 i 11.00 zapraszamy na koncert muzyczno-teatralny z serii Księżniczka Muzalinda pn.: Lutnia i Lutoniusz. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno. Występują 3 osoby, czas trwania 30 min. Impreza dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 0-I Impreza odbędzie się w Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49 Zapisy i koordynacja: Katarzyna Resiak – katarzyna.resiak@kulturalni.pl, tel. 519 388 690 , 22 756 76 00 wew. 18

LUTNIA I LUTONIUSZ - KSIĘŻNICZKA MUZALINDA

Księżniczka Muzalinda to cykl 5 koncertów muzyczno-teatralnych. Każda bajka opowiada o niezwykłych przygodach księżniczki Muzalindy z instrumentami. W koncercie biorą udział: instrumentalista / w każdej bajce inny /, pianista i aktorka, autorka bajek, reżyser oraz wcielająca się w rolę Muzalindy. Aktorka w każdej bajce ma inny kostium i inne rekwizyty teatralne. Koncert niezwykle dynamiczny w którym biorą udział wszystkie dzieci.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje7 lutego 2017, 20:00,

Habiarajan Droga do Araratu - Kulturalne Biuro Podróży


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

7 lutego 2017 roku o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich na muzyczną podróż po Armenii - Habiarajan Droga do Araratu. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno. Wstęp wolny. Zapraszamy na wtorkowy koncert do Piaseczna.

HABIARAJAN DROGA DO ARARATU - KULTURALNE BIURO PODRÓŻY

Habiarajan - zespół powstał w kwietniu 2013 roku, w Warszawie. Jest to akustyczny, multikulturowy kwintet: Inga Habiba - wokal, Artur Tigran Gyurjyan - gitara, wokal, Artash Sharoyan - akordeon,Izabela Buchowska - wiolonczela, Adeb Chamoun - perkusjonalia. Muzyka, którą tworzą jest esencją folków z różnych stron świata. Wzruszające pieśni ormiańskie, gorące hiszpańskie rytmy, afgańskie uniesienia w orientalnej skali, celtyckie harmonie, łagodne rytmy bossa nova. Utwory opowiadają o różnych ludzkich słabościach, ale także o miłości zarówno tej szczęśliwej jak i odrzuconej . Zespół zdobył drugą nagrodę Alicji Klenczon na Pułtusk Festiwal w 2014 roku. Wszedł o złotej setki w konkursie Skoda Muzyka zostawiając w tyle ponad 800 zespołów. W lutym 2016 dostał wyróżnienie na New York Festiwal w Łodzi. Zagrał na kulminacji Europejskiego Festiwalu Smaku 2016.Ostatnio był gościem na antenie Trójki gdzie dziennikarz Artur Orzech określił muzykę zespołu jako „radio orient”. HabiArJan daje bardzo energetyczne koncerty. Wciąga do zabawy publiczność. Przybliża zwyczaje i kulturę kaukaską w krótkich opowieściach podczas koncertu. Po jednym z koncertów fanka określiła zespół jako „wybuchowa mieszanka folków od Armenii po Afganistan, przy której nie sposób usiedzieć na krześle i trzeba zatańczyć”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie