Informacje19 marca 2019, 19:00,

Lubelska Federacja Bardów - Wtorek z satyrą w Piasecznie

19 marca 2019 roku o godz. 20.00 zapraszamy na Wtorek z satyrą, czyli Marek Majewski zaprasza. Podczas wydarzenia wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 złotych. Serdecznie zapraszamy.

Lubelska Federacja Bardów - Wtorek z satyrą w Piasecznie

Lubelska Federacja Bardów (zwana w skrócie Federacją) - oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W zimowym sezonie kulturalnym, Centrum Kultury w Piasecznie rusza z nowym cyklem wydarzeń pod tytułem WTOREK Z SATYRĄ czyli Marek Majewski zaprasza. Spotkania, których autorem i gospodarzem jest znany satyryk Marek Majewski obejmuje cykl koncertów, w których udział biorą autorzy-wykonawcy z kręgu piosenki literackiej i kabaretowej. Proponujemy Państwu spotkania z satyrą w starym stylu, tj. nie będącą jedynie przerywnikiem dla śmiesznych, przebieranych scenek, jak to się dzieje w modelu kabaretu obecnie lansowanego w mediach, ale stanowiącej odrębny gatunek sztuki. Cykl nie jest nastawiony na bieżącą satyrę polityczną, ale raczej na nieco głębszą refleksję.

Informacje20 marca 2019, 18:00,

Kobiece Piaseczno - spotkanie z dr Ireną Eris w Piasecznie

20 marca 2019 roku o godz. 19.00 zapraszamy na na pierwsze, inauguracyjne spotkanie z cyklu "Kobiece Piaseczno". Naszym wyjątkowym gościem będzie dr Irena Eris, farmaceutka, przedsiębiorca, założycielka i współwłaścicielka przedsiębiorstwa Dr Irena Eris oraz sieci hoteli spa. Od początku działalności firmy zajmuje się kreacją nowych produktów i zarządza procesem ich powstawania. Dr Irena Eris jest laureatką wielu prestiżowych nagród m.in.: Dama biznesu dziesięciolecia, Biznesmen roku 1999, Nagroda Kisiela za stworzenie wielkiego, średniego przedsiębiorstwa czy też Perły Biznesu 2003 za stworzenie najcenniejszej polskiej marki z nazwiska. Przede wszystkim jednak jest kobietą, która stworzyła firmę znaną w wielu krajach, udowadniając, że kobiety mają w sobie silę i determinację, aby pasję przekuć w sukces. Podczas spotkania podzieli się z nami swoją historią, która jak wiemy jest związana w dużej mierze z Piasecznem. Bo przecież Piaseczno jest również miastem kobiet - zdolnych, inteligentnych, przedsiębiorczych i niezwykłych. Miejsce: Miejski Klub Seniora w Piasecznie, ul. Dworcowa 9. Wstęp wolny.

Kobiece Piaseczno - spotkanie z dr Ireną Eris w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

„Projekt przedstawiający sylwetki znanych mieszkanek miasta, które swoje życie prywatne oraz zawodowe związały z Piasecznem. Dzięki temu wpływają na jego rozwój biznesowy i kulturalny, często z poczucia misji lub pasji. Większość z nas nie ma możliwości poznania bliżej tych niezwykłych kobiet, dlatego też chcielibyśmy, aby podzieliły się z nami fragmentem swojej historii, która rozgrywa się przecież w mieście, w którym i my mieszkamy. Przekonajmy się, że Piaseczno jest prawdziwie kobiece „ – Magdalena Knitter , koordynator i pomysłodawca cyklu.
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.